You are here
Home > Zdrowie > Poznaj zalety stosowania poduszek medycznych

Poznaj zalety stosowania poduszek medycznych

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Na jakość naszego snu bardzo wiele istotnych parametrów ma znaczenia. Przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o dobór właściwego materaca oraz poduszki medycznej. Obecnie coraz popularniejsze stają się poduszki ortopedyczne. Wybieramy je mając na uwadze własne zdrowie, troskę o kręgosłup, ale także zawsze komfortowy sen.

Odpowiednia poduszka ortopedyczna

Zanim kupisz dla siebie idealną poduszkę ortopedyczną zastanów się, jakie powinny być jej elementy. Ważne, aby odpowiednio wybrać poduszkę medyczną, ponieważ będzie przez długie lata dobroczynnie służyć naszemu kręgosłupowi. W

Wybierając poduszkę zastanówmy się, w jakiej pozycji śpimy najczęściej. Jeżeli lubimy sen na plecach powinniśmy wybrać poduszkę niższą, która będzie głęboko wyprofilowana. Z kolei, kiedy śpimy na boku nasza poduszka musi podpierać głowę. Dodatkowo poduszka nie może być też ani zbyt niska ani wysoka. Warto wiedzieć, że poduszka musi być też dobrana do masy naszego ciała. Im większa masa ciała tym poduszka musi być wyższa. Ważna jest także szerokość poduszki w barkach. Jest to istotne szczególnie wtedy, kiedy śpimy na boku. Istnieje wiele rodzajów poduszek medycznych, co sprawia, że możemy wybrać idealną dla naszego wzrostu i masy ciała. O doborze poduszek medycznych przeczytasz również na STRONIE.

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Poduszka medyczna ma ważne znaczenie dla zdrowia naszego kręgosłupa. Jej działanie opiera się przede wszystkim na odpowiednim wyprofilowaniu. Jeżeli poduszka jest odpowiednio wyprofilowana wówczas idealnie dostosowuje się do naszego kręgosłupa, mięśni i sprawia, że możemy się rozluźnić w trakcie snu. Poduszka wypełniona specjalistyczną pianką sprawia, że kręgosłup może zachować swoją naturalną krzywiznę. Takich właściwości nie mają poduszki zwykłe, które na ogół stosujemy w czasie snu.

Kto powinien korzystać z poduszki medycznej?

Poduszka ortopedyczna przeznaczona jest profilaktycznie dla każdego z nas, także dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Mogą korzystać z jej niezwykłych walorów niemalże wszyscy. Wyjątek stanowią osoby, które noszą kołnierze ortopedyczne, a także młodsze dzieci aniżeli te, które nie ukończyły jeszcze dwunastu miesięcy. Korzystanie profilaktycznie z poduszki ortopedycznej uchroni nas w przyszłości od dolegliwości bólowych i wszelkiego typu schorzeń kręgosłupa. Jednakże, jeśli już mamy do czynienia z chorobami kręgosłupa, cierpimy na bóle, poduszka medyczna pomoże, lecz nie rozwiąże całkowicie problemów. W  takiej sytuacji warto także poddać się fizjoterapii. Poduszki medyczne stają się coraz bardziej popularne, a to wszystko dlatego, że doskonale dbają o nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Top