You are here
Home > Zdrowie > Torbiele-objawy i leczenie

Torbiele-objawy i leczenie

torbiel

Torbiele to coś, co może budzić określone obawy. Jednakże tak naprawdę nie każda torbiel jest czymś groźnym, a nawet można powiedzieć, że większość przypadków pojawienia się tego zjawiska nie wymaga konkretnej interwencji. Niemniej jednak pojawienie się różnych torbieli na pewno wymaga tego, aby je zdiagnozować. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj wykonanie określonego badania obrazowego, w którym będzie widoczne wszystko jak na dłoni.

Czy torbiel jest groźna?

 Torbiele mogą być źródłem powstawania nowotworów, w tym głównie można mówić o maziówczaku, jeśli mamy do czynienia z torbielami stawowymi. Istotnym elementem jest zatem wykluczenie możliwości pojawienia się takiego nowotworu. W wielu przypadkach torbiele należy pozostawić bez żadnego działania. Jednakże w niektórych sytuacjach konieczna jest lekarska interwencja, w tym również zabieg szpitalny. Jeśli bowiem owa torbiel jest umiejscowiona w takim rejonie, iż następuje możliwość uszkodzenia jakiegoś narządu, jeśli stale się ona powiększa lub też jeśli mamy do czynienia z ryzykiem przerodzenia się owej torbieli w nowotwór, to wówczas należy podjąć decyzję o jej usunięciu, a następnie o wysłaniu pobranego materiału do badania histopatologicznego.

 Istotne jest jednakże to, aby jak najszybciej podjąć działanie w sytuacji, w której mamy pewne podejrzenia, że coś z naszym zdrowiem jest nie w porządku. Świadomość tego, że w badaniu obrazowym stwierdzono wystąpienie torbieli nie będzie jednak przesłanką do tego, aby wpadać w panikę, aby podejmować jakieś fałszywe ruchy, jakieś bezpodstawne działania.

Dodaj komentarz

Top