You are here
Home > Regeneracja > Pozycja spania na brzuchu

Pozycja spania na brzuchu

Pozycja spania na brzuchu

Komfortu snu. Co rozumiemy przez to pojęcie? Czy w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie zadbać o to, aby jakość naszego snu była dobra? W wielu przypadkach wydaje się, że nie zwłaszcza przy trybie życia zakładający nienormowany czas pracy, złą dietę, oraz ciągły stres… To niestety sprawia, że śpimy mało, a co gorsza źle.

Bo, czy zdawaliście sobie sprawę, że w wielu przypadkach śpiąc 3 godziny można mieć większą energie, niż śpiąc statystyczne 8 godzin? Jak to możliwe? Tu należy powrócić do wyżej omawianego komfortu snu, a konkretnie do pozycji w której zasypiamy. Bardzo popularną pozycja jest spanie na brzuchu, jednak wśród wielu specjalistów nie jest uznawana za zdrową dlaczego?

Traci nie tylko nasze ciało

Pozycja spania na brzuchu powoduje, że najbardziej cierpią na tym mięśnie naszego ciała, gdyż uniemożliwia zachowanie naturalnej krzywizny. Tu przede wszystkim należy wspomnieć o mięśniach szyi i karku, co powoduje złe ułożenie głowy, a tym samym całego ciała. W przypadku dobrego snu bardzo ważny jest też odpowiedni oddech, który w czasie snu pozwala dotlenić nasz mózg. Niestety jak się okazuje pozycja spania na brzuchu, to rodzaj leżenia w którym organizm zawsze musi „wybierać” pomiędzy prawidłowym ułożeniem ciała, a odpowiednia pracą narządów oddechu.

Zatem jaka alternatywa?

Warto więc zadać pytanie, czy w tej sytuacji istnieje sposób, aby zapobiec skutkom pozycji spania na brzuchu? W 100 procentach nie można ich zlikwidować, można je jednak znacznie zredukować, a to chociażby za pomocą poduszki ortopedycznej w kształcie gwiazdy. To co można powiedzieć o tej poduszce to fakt, że likwiduje ona bóle i uczucie usztywnienia mięśni zarówno całego kręgosłupa, jak i szyi, czy karku. Ponadto jest bardzo wygodna zapewniając przy tym komfort snu. To co jeszcze można powiedzieć o poduszkach ortopedycznych, to fakt, że są bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Jednym z głównych przeciwwskazań do jej stosowania są dzieci poniżej 2 roku życia.

Dodaj komentarz

Top