You are here
Home > Regeneracja > Pozycja spania na plecach

Pozycja spania na plecach

Pozycja spania na plecach

Wypoczynek w czasie snu jest ogromnie ważny. Kiedy myślimy o śnie, to głownie co przychodzi nam do głowy, to ilość przespanych godzin. Jak się okazuje jednak równie ważny jest komfort naszego snu. A skoro o komforcie mowa, to warto, aby rano budzić się nie tylko wypoczętym, ale i nieobolałym. Początkowe bóle i usztywnienia bowiem mogą wkrótce prowadzić do poważniejszych schorzeń. Wszystko jednak zależy od tego jak zasypiamy. Wśród specjalistów największym zaufaniem cieszy się pozycja spania na plecach. Dlaczego?

Bo liczy się pełen relaks

Jak wiadomo kiedy kładziemy się do łóżka, to nasz organizm w pewnym sensie odreagowuje przeżycia, stresy, oraz wysiłek, który mieliśmy w ciągu dnia. Nie na darmo więc mówi się, że „po takim dniu, to ja chyba nie zasnę”, a to właśnie po stresującym dniu naszemu ciału należy się maksymalny odpoczynek. I to właśnie pozycja spania na plecach pozwala na maksymalne odprężenie się wszystkich najważniejszych mięśni naszego ciała odpowiadających za ruch, oraz umysłu. Pozycja spania na plecach również pozwala na regularny i równomierny oddech, pracę serca (jest korzystna dla układu krążenia), dzięki czemu dotlenia się również nasz mózg.

Poduszka ortopedyczna do spania na plecach

Ważne jest jednak nie tylko to ile śpimy, jak, ale i na czym. W wielu przypadkach zwykłe poduszki nie są w stanie zapewnić nam dobrego wypoczynku podczas nocy, dlatego też idealnym rozwiązaniem okazuje się poduszka ortopedyczna niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem w środku przeznaczona właśnie do spania na plecach. Główne zalecenie tego typu poduszki, to przede wszystkim łagodzenie bóli, oraz usztywnień kręgosłupa i mięśni będących efektem zarówno wielu schorzeń, jak i zwyczajnego przemęczenia organizmu, gdzie dzięki takiej poduszce obudzimy się wypoczęci i zrelaksowani.

Poduszki ortopedyczne można kupić w wielu sklepach z akcesoriami do rehabilitacji. Istnieje także wiele sklepów specjalizujących się w produkcji właśnie poduszek ortopedycznych.

Dodaj komentarz

Top