You are here
Home > Zdrowie > Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – co możesz zyskać?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – co możesz zyskać?

Współcześnie kolejki w medycznych przychodniach są naprawdę ogromne, dlatego trudno dostać się do wybranego przez siebie specjalisty. Tym samym często jesteśmy po prostu zmuszeni do korzystania z prywatnej opieki medycznej. Warto więc wiedzieć, jak zminimalizować koszty, kupując abonament lub też polisę zdrowotną.

Abonament medyczny

Obecnie oferowane są przez prywatne centra tak zwane abonamenty medyczne, zaś my sami możemy wybrać kilka różnych wariantów. Owe abonamenty różnią się od siebie kwotą, oraz rodzajem świadczeń. Im pakiet jest większy, czyli obejmuje leczenie szpitalne, bądź rehabilitację, tym samym jest droższy. Koszt takiego pakietu zależy od tego, czy będzie on wykupiony indywidualnie dla jednej osoby, czy też dla całej rodziny. Dzięki posiadaniu abonamentu możemy korzystać z wizyt lekarskich, zabiegów medycznych o wiele szybciej aniżeli korzystając z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polisy zdrowotne

Polisy zdrowotne zapewniają nam stosunkowo dobrą ochronę zdrowia. Są one także tanie, ponieważ nie wykupuje się ich jednorazowo, lecz wpłaca co miesiąc składki. Polisy zdrowotne można kupić w towarzystwach ubezpieczeniowych i wybrać opcję, która jest dla nas najlepsza i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Polisy obejmują stosunkowo wąski zakres świadczeń , lecz zdarzają się i takie które pod każdym względem zapewniają nam komfortową pomoc medyczną. Wysokość miesięcznej składki polisy, zależy przede wszystkim od jej zakresu, oraz od bogactwa świadczeń, z których możemy korzystać.

 

Dodaj komentarz

Top