You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja jest szansą na zdrowie

Rehabilitacja jest szansą na zdrowie

rehabilitacja

Osobie, która znalazła się w sytuacji utraty zdrowia czy poważnego na nim uszczerbku ciężko jest patrzeć z nadzieją w przyszłość. Negatywne nastawienie sprawia, że odrzucamy wszelkie oferty pomocy i wsparcia, które kierują do nas inni. Wrażenie, że cały świat zawalił nam się na głowę towarzyszy nam nieustanie. W całej tej trudnej sytuacji trzeba pamiętać, że jest dla nas szansa i to od nas zależy jak szybko uda się nam stanąć o własnych siłach.

Dążyć do celu

Niektórzy w tym miejscu pomyśleliby o uzdrawiającej sile umysłu, jednak w chwilach grozy i załamania bardzo trudno jest się zdobyć na chociażby jedną pozytywną myśl. Inną formą zbawiennego wsparcia jest rehabilitacja. Trzeba pamiętać, że w każdym przypadku warto się jej podjąć w zakresie nieprzekraczającym naszych możliwości i predyspozycji zdrowotnych. Nawet mały krok może stać się milowym skokiem w poprawie jakości naszego zdrowia. Rehabilitacja nie tylko wpływa pozytywnie na poprawę naszego zdrowia fizycznego, ale również jest zastrzykiem regenerującym dla naszej psychiki. Daje nam nadzieję, a ona jest niezbędna w całym procesie zdrowienia i regeneracji sił.

Pełno jest przypadków ludzi, którzy całkowicie stracili nadzieję na poprawę zdrowia i biernie poddawali się rehabilitacji tylko po to, aby nie dokładać zmartwień bliskim. Jednak efekty stawały się widoczne z dnia na dzień. Aż pewnego dnia chory sam zauważył, że jest znacznie lepiej. Czasem nawet mały sukces sprawi, że z nadzieją czekamy na kolejną serię zabiegów rehabilitacyjnych, bo dostrzegamy w tym szansę daną nam z góry na rozpoczęcie życia na nowo.

Dodaj komentarz

Top