You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja małych dzieci w domu

Rehabilitacja małych dzieci w domu

rehabilitacja dzieci

Każdy rodzic dziecka z problemami wymagającymi rehabilitacji wie jak bardzo długie potrafią być kolejki w placówkach zajmujących się tą profesją. A bardzo często jest tak, że nasze dziecko potrzebuje pomocy natychmiast. Każdy dzień zwłoki oddala szansę na jego prawidłowe funkcjonowanie. Rozpacz i załamanie nic tutaj nie pomogą. Zdowie dziecka jest najważniejsze. Wielu rodziców decyduje się na prywatne zatrudnienie specjalisty, który z pewnością pomoże, jednak nie zawsze jest to w zasięgu ich kieszeni.

Pomoc z NFZ

Brak funduszy na ten cel skazuje nas na łaskę Narodowego Funduszu Zdrowia i długi czas oczekiwania. Można też wziąć sprawy we własne ręce i podjąć się samodzielnej rehabilitacji dziecka w domu. Oczywiście nie możemy działać tu zupełnie na własną rękę. Całą działalność należy rozpocząć od zaczerpnięcia porad specjalistów. Gdy dostęp do nich jest niemożliwy, możemy skorzystać z porad internetowych, jednak i te należy skonsultować co najmniej z lekarzem pediatrą. Domową rehabilitacją jesteśmy w stanie zwiększyć szansę na prawidłowe funkcjonowanie naszego dziecka. Warto też mieć na uwadze, że dziecko lepiej zareaguje na kogoś z rodziny niż na obcą osobę.

Rehabilitacja ta może przybierać formę zabawy czy każdą inną formę przyjazną dziecku. Zapewni to obu stronom komfort psychiczny i zwiększy poczucie bliskości i więzi rodzica z dzieckiem już przez sam czas mu poświęcony. W całej tej złej sytuacji należy szukać jak najwięcej pozytywnych stron. Oczywiście nie należy rezygnować z usług specjalistów, lecz nasze domowe ćwiczenia mogą dodatkowo usprawnić te cały proces zdrowienia.

Dodaj komentarz

Top