You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja barków

Rehabilitacja barków

rehabilitacja barku

Urazy barków, zwichnięcia, przeciążenia są tym elementem, który może nieraz nam towarzyszyć na co dzień. Takie przykre zdarzenia wiążą się z ograniczeniem ruchomości stawów, z bólem, a poza tym również z brakiem możliwości wykonywania codziennych czynności, z ograniczeniem ruchomości stawów barkowych.

Właściwa rehabilitacja

Bardzo ważnym elementem w obliczu takiej sytuacji jest podjęcie właściwego działania. Tym właściwym działaniem na pewno jest wizyta u lekarza specjalisty. Poza tym na pewno przyda się wykonanie stosownych badań obrazowych, które wyeliminują lub potwierdzą przypuszczenia. W dalszej kolejności istotnym elementem jest właściwe postępowanie, a za takie należy na pewno uznać odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne. Oczywiście lekarz może nas skierować na profesjonalne zabiegi rehabilitacyjne, z których należy skorzystać. Poza tym również we własnym domu i we własnym zakresie należy wykonywać określone ćwiczenia ruchowe. Między innymi pomiędzy tułowiem oraz barkiem można umieścić miękką poduszkę i w ten sposób cały dzień funkcjonować.

Odwiedzenie barku od tułowia spowoduje jego odciążenie i szybsze regenerowanie się. Ponadto także można uchwycić chorą rękę tą zdrową i wykonywać ruchy w kilku różnych płaszczyznach. W ten sposób będziemy zwiększali zakres ruchomości, a będzie nam to znacznie łatwiejsze do wykonania właśnie w taki sposób. Istnieje wiele innych rodzajów ćwiczeń fizycznych, które w obliczu kontuzji barku mogą nam znacząco pomóc w poprawie naszej sytuacji, pomóc zlikwidować ból.

Dodaj komentarz

Top