You are here
Home > Sport > Rehabilitacja po urazie kręgosłupa

Rehabilitacja po urazie kręgosłupa

uraz kręgosłupa

Urazy kręgosłupa szyjnego to bardzo bolesne i czasem również bardzo skomplikowane zdarzenia, których skutki możemy odczuwać bardzo długo. W tym miejscu bardzo istotnym elementem jest prawidłowe działanie po urazie.

Sprzęt rehabilitacyjny i pierwsza pomoc

Mowa jest nie tylko o stosowaniu usztywnień, kołnierzy ortopedycznych, ale jednocześnie też będziemy wskazywać na odpowiednią rehabilitację. Jednym z elementów, które w tym miejscu są szeroko zalecane, które są niemalże niezbędne są poduszki ortopedyczne. Dzięki nim możemy mówić o prawidłowym ułożeniu ciała podczas snu, możemy mówić o łagodzeniu skutków różnych urazów związanych z kręgosłupem szyjnym.

Poduszki ortopedyczne po urazie

Poduszki ortopedyczne mają ergonomiczny kształt i wpasowują się w kształt ciała danej osoby, a tym samym odciążają kręgosłup podczas snu i powodują, że nie występują w nim różnego rodzaju napięcia. Sekretem owych poduszek są specjalny materiał, jest specjalna pianka termo-formująca, która zapewnia ów komfort spania. Poza tym owe poduszki zapobiegają pojawieniu się alergenów i mikroorganizmów, a więc można mówić o pewnego rodzaju zachowaniu higieny. Poduszki ortopedyczne są dostępne w wielu różnych sklepach ortopedycznych i tam zasadniczo powinniśmy się w nie zaopatrywać, aby mieć pewność, że mamy produkt certyfikowany, że mamy produkt o bardzo wysokiej jakości, który nam naprawdę jest w stanie pomóc. Poduszki ortopedyczne to produkt, który nie tylko jest szeroko zalecany, ale można powiedzieć, że po przebytych urazach kręgosłupa są one wręcz elementem  dla nas niezbędnym.

Dodaj komentarz

Top