You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja kolana

Rehabilitacja kolana

uraz kolana

Kolano jest jednym z tych organów, który jest narażony na różnego rodzaju urazy mechaniczne. Ich leczenie może być dosyć skomplikowane, aczkolwiek my w tym miejscu będziemy chcieli zwrócić uwagę nie tylko na element leczenia chorego kolana, ale jednocześnie też musimy wskazać na rehabilitację. To jest istotny element, bez którego nie będziemy mogli mówić o dojściu do pełni zdrowia.

Jak odzyskać sprawność?

W tym względzie na pewno wiele zależy od rodzaju schorzenia, od rodzaju urazu, z jakim będziemy mieli do czynienia. Bardzo częstym urazem jest zerwanie lub naderwanie więzadeł krzyżowych lub też więzadeł pobocznych w kolanie, co jest kontuzją dotykającą nie tylko zawodowych sportowców. Tutaj bardzo często istnieje konieczność wykonania określonego zabiegu chirurgicznego, aczkolwiek nie zawsze. Niezależnie od rodzaju urazu związanego z kolanem, podstawowym elementem rehabilitacji są odpowiednie ćwiczenia. W tym względzie oczywiście warto jest postawić na pomoc profesjonalnego rehabilitanta, nawet jeśli będzie nas to co nieco kosztować. To bowiem może nam pozwolić uzyskać pełnię sprawności po przebytym urazie kolana i pomoże nam wrócić do pełni zdrowia, uniknąć w przyszłości bólu i ryzyka powtórzenia urazu.

Szczególnie narażony narząd ruchu

Urazów związanych bezpośrednio z kolanem możemy wymienić bardzo wiele, gdyż jest to narząd ruchu, który jest mocno wystawiony na urazy. Skręcenia stawu kolanowego możemy doznać na prostej drodze, ale możemy mieć do czynienia po prostu z ubytkami w tkance chrzęstnej kolana, co także może wymagać pewnych działań.

Dodaj komentarz

Top