You are here
Home > Regeneracja > Rehabilitacja po urazie u osób starszych

Rehabilitacja po urazie u osób starszych

osoby starsze uraz

Jeśli mamy do czynienia ze złamaniem kości ręki, nogi, to zasadniczo koniecznym elementem jest unieruchomienie danej kończyny na pewien czas, aby mogło dojść do jej zrośnięcia się. W przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą stosunkowo młodą, to owo zrośnięcie nie trwa długo i zasadniczo również rehabilitacja po takim urazie nie jest trudna.

Złamanie kości

Jednakże gdy mamy do czynienia ze złamaniem kości u osób starszych, u osób w podeszłym wieku, to samo leczenie jak również i rehabilitacja jest często mocno utrudniona. Takie kości są znacznie bardziej osłabione, a tym samym czas leczenia jest wydłużony. Rehabilitacja po urazie wymaga nie tylko pewnej regularności, ale ponadto również musimy mówić o tym, że trwa ona nieco dłużej i nie zawsze daje w pełni satysfakcjonujące rezultaty, nie zawsze taka osoba dochodzi do pełni zdrowia. Jeśli istnieje taka możliwość, jeśli istnieje taka opcja, to owa rehabilitacja powinna być prowadzona pod czujnym okiem fachowca z tejże dziedziny. To daje znacznie większe szanse na to, aby móc uzyskać odpowiednie rezultaty owej rehabilitacji.

Indywidualny czas regeneracji

Nie można w takiej sytuacji niczego pospieszać, nie można próbować osiągnąć czegokolwiek bardzo szybko, gdyż w ten sposób możemy tylko pogłębić ów uraz. Poza tym również do każdego przypadku, do każdego urazu musimy podejść w sposób indywidualny, w sposób odrębny i tym samym na pewno nie możemy w każdej sytuacji stosować tych samych metod jak również oczekiwać tych samych efektów w tym samym czasie, ponieważ to przynosi efekty.

Dodaj komentarz

Top