You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja po złamaniu biodra

Rehabilitacja po złamaniu biodra

biodro

Złamanie biodra to jeden z bardziej poważnych urazów, który jest związany z bardzo poważnymi dolegliwościami, a jego leczenie jest bardzo trudne. Poza tym bardzo istotnym elementem jest na pewno rehabilitacja, właściwa rehabilitacja po tymże urazie. Mamy tutaj do czynienia z czymś, co bardzo często dotyczy osób starszych.

Trudne leczenie po złamaniu

W ich przypadku mówimy o jeszcze bardziej trudnym leczeniu, o długotrwałym leczeniu. W odniesieniu do osób młodych leczenie tego urazu jest nieco łatwiejsze, aczkolwiek również będziemy w tym miejscu mówili o leczeniu długotrwałym. Złamanie biodra może mieć bezpośredni związek nie tylko z jakimiś wypadkami, ale jednocześnie też trzeba wskazać na osteoporozę, na nowotwory kości, na brak aktywności fizycznej jak i na złe odżywianie. Złamanie kości biodrowej bardzo często jest związane z koniecznością podjęcia odpowiedniej rehabilitacji, bardzo często jest związane z koniecznością wszczepienia endoprotezy. Bardzo ważna jest rehabilitacja, która zwykle potrwa co najmniej kilka miesięcy. To swoiste nauczanie chodzenia na nowo.

Rehabilitacja metodą sukcesu

Rehabilitacja w pierwszym momencie polega na próbie chodzenia razem z chodzikiem, a następnie nauka chodzenia bez chodzika. Istotne jest to, aby ściśle stosować się do wskazań rehabilitanta, aby ściśle z nim współpracować, aby przede wszystkim do niego się zwrócić, aby tego elementu nie zaniedbać. Leczenie złamania biodra, rehabilitacja po owym złamaniu wymaga bardzo dużej cierpliwości, wymaga bardzo dużego zaangażowania, a to na pewno jest bardzo trudne, lecz konieczne.

Dodaj komentarz

Top