You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja w ramach NFZ

Rehabilitacja w ramach NFZ

NFZ

Każdy z nas może mieć w życiu sytuację, gdy zdrowie odmówi posłuszeństwa i będzie nam potrzebna pomoc specjalisty. Niekoniecznie same leki wystarczą. Stan naszego zdrowia może wymagać również rehabilitacji. I w tym wypadku, w zależności od dolegliwości, na którą cierpimy, możemy liczyć na różnego rodzaju rehabilitacje, od kardiologicznej, neurologicznej aż po ogólnoustrojową zarówno na oddziałach stacjonarnych jak i w warunkach ambulatoryjnych. Jak zostać wysłanym na rehabilitację w ramach NFZ?

Kroki do rehabilitacji

Najpierw trzeba mieć skierowanie wypisane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (każdy lekarza czy też dentysta, którzy podpisali umowę z NFZ czy też pracują w miejscu, które z NFZ podpisało takową umowę). Istnieją różne rodzaje rehabilitacji, które są uzależnione od rodzaju schorzenia, a także stopnia choroby, na którą cierpimy. Mogą to być rehabilitacje w warunkach ambulatoryjnych, oddziału dziennego, w warunkach domowych, rehabilitacje specjalistyczne, itp. W skład rehabilitacji ambulatoryjnej wchodzi porada rehabilitacyjna specjalistyczna oraz porada kontrolna. Rehabilitacja w warunkach domowych, jak nazwa wskazuje, odbywa się w miejscu naszego zamieszkania.

Każda z tych rehabilitacji ma swoją specyfikację, np. rehabilitacja specjalistyczna nie sklasyfikowana odrębnie jest rehabilitacją ręki, przeznaczoną dla osób niewidzących lub niedowidzących, dla tych z problemami słuchu oraz mowy, dla dzieci czy też dla kobiet po mastektomii. Przysługuje ona tylko w sytuacji, gdy stan pacjenta wymaga kompleksowej pomocy.

Dodaj komentarz

Top