You are here
Home > Zdrowie > Typy urody

Typy urody

typy urody

Każda z kobiet jak i każdy mężczyzna posiada różnego rodzaju typ urody. Już w osiemdziesiątych latach określano typy urody w oparciu o cztery pory roku, czyli zima, wiosna, lato i jesień. Oczywiście wiosna wraz z jesienią kwalifikują się jako pory roku ciepłe, natomiast zima i lato jako pory roku zimne, chłodne.  Jednak żeby opisać karnację danej osoby, kolor włosów czy oczu – to za mało. Są stosowane również tak zwane mieszane typy.

Jaki jest Twój typ urody?

Najczęściej stosowane to lato z zimą oraz jesień połączona z wiosną. Tacy ludzie zazwyczaj powinny odstawić na bok skrajne odcienie ze wszystkich kolorów, które wiążą się z odpowiednią porą roku. Wiosna jest to typ urody ciepły, cera jest koloru bladego, a skóra sprawia wrażenie porcelany przeźroczystej. Jeżeli dana osoba, która posiada ten typ urody się stresuje, automatycznie na twarzy i możliwe w innych miejscach może pojawić się rumień. Skóra bardzo szybko opala się w kolorze brązowym, mogą pojawić się piegi, które są koloru złotego. Kolor oczy u takich ludzi to: turkusowy, zielony, niebieski bądź jasny brązowy. Typ lato to typ chłodny. Są to kolory przypudrowane, trochę przytłumione. Mogą być wypalane promieniami słońca, bądź zgaszone. Cera przy takim typie urody jest delikatna, mleczna, różowo – beżowa, oliwkowa. Cera taka dobrze przyjmuje blask słońca. Pierwszy kontakt ze słońcem, to opalenizna zazwyczaj czerwona.

Trzecim typem to jesień, która jest bardzo ciepła, która opisuje się jako „złota polska jesień”. Cera to ciepły odcień skóry, zazwyczaj kolor kości słoniowej. Dobrze kontrastuje z rudym kolorem włosów. Typ jesieni jest dużo intensywniejszym kolorem skóry, w porównaniu z wiosną. Ostatnim typem urody jest zima. Jest typem bardzo chłodnym. Trudno jest przeanalizować kolorystykę z nią związaną. Dużo osób myli ją z jesienią. Karnacja jest bardzo jasna. Skóra jest szlachetna, rzadko natomiast zdarza się, że nabiera rumieńców.

Dodaj komentarz

Top