You are here
Home > Zdrowie > Woda i jej wpływ na zdrowie

Woda i jej wpływ na zdrowie

woda

Jak się okazuje, woda jest dobrana wszystko. Dobroczynnych skutków picia wody jest wiele, jednak wielu z nas wypija jej zdecydowanie za mało. Nawy picia wody w wielu przypadkach pozwala nawet na wykluczenie farmakoterapii. Trzeba zwracać jednak szczególną uwagę, jaką wodę dostarczamy naszemu organizmowi.

Co zastąpi nam wodę?

Kawa, herbata, soki czy inne tego typu napoje nie zastąpią nam wody źródlanej, która najlepiej odpowiada naszym organizmom. Dostarczają mu cukrów i wypłukują wiele minerałów, dlatego trzeba zwracać uwagę na to, co piejmy. Nasze ciało jest tak skonstruowane, że potrzebuje wody, gdyż w znacznej części jest z niej zbudowane. Mózg potrzebuje wody do pracy, a prawidłowe jego funkcjonowanie ma wpływ na zdrowie całego  naszego organizmu. Prawidłowe nawodnienie czasem lepiej się sprawdzi niż tabletka przeciwbólowa. Woda ma zbawienny wpływ na poziom naszej koncentracji i pozwala nam walczyć z ospałością czy ogólnym złym samopoczuciem. Woda ma też zbawienny wpływ skórę, włosy i paznokcie.

Nawadnianie organizmu

Nawadnia nasz organizm od środka, dlatego działa lepiej i trwalej niż stosowanie kremu nawilżającego. Najważniejszy jest fakt, iż woda jest nam niezbędna do życia. Człowiek pozbawiony wody może przeżyć maksymalnie trzy dni. Można więc powiedzieć, że woda daje nam życie, dlatego tak ważne jest, aby o jej piciu pamiętać. Organizm sam się jej dopomina powodując u nas uczucie pragnienia. Taki stan jest sam w sobie niebezpieczny, gdyż jest to sygnał, że nasze ciało jest już co najmniej w dwóch procentach odwodnione.

Dodaj komentarz

Top