You are here
Home > Rehabilitacja > W jaki sposób przywrócić sprawność dłoni po wypadku?

W jaki sposób przywrócić sprawność dłoni po wypadku?

rehabilitacja dłoni

Choroby rąk, dłoni, unieruchomienie niekiedy wymagają rehabilitacji. Jak sprawić, aby nasza dłoń szybko zwróciła do sprawności po wypadku. Jak przeprowadzić adekwatną rehabilitację?

Wyjątkowa część narządu ruchu

Ręka stanowi wyjątkową część narządu ruchu, jest niezmiernie potrzebna do prawidłowego funkcjonowania, posiada skomplikowaną funkcję chwytną i umożliwia nam manipulację. Dzięki niej pracujemy, oraz z pomocą dotyku poznajemy świat. Jeśli więc naszą rękę dotykają zaburzenia z całą pewnością utrudnia nam to życie i wymaga odpowiedniej rehabilitacji.

Powrót do zdrowia

Aby funkcja ruchowa powróciła musi zostać spełnionych wiele czynników. Wszystko zależy od rozległości urazu, czasu unieruchomienia, a także od sposobu leczenia. W niektórych przypadkach niezbędna jest rehabilitacja.

Rehabilitacja to nie tylko podstawowe ćwiczenia bądź też zabiegi fizykoterapeutyczne, ale cały proces który obejmuje również ponowne nauczenie się korzystania z ręki. w praktyce mamy najczęściej do czynienia z ograniczeniem ruchu w stawach, które to są spowodowane unieruchomieniem i leczeniem zachowawczym w czasie złamania, bądź też z deficytem czucia po przeprowadzeniu zabiegów chirurgicznych. Mimo tego bardzo często poświęcamy zbyt mało czasu na rehabilitację przez co nasza dłoń pozostaje niesprawna, bądź też nie sprawna do końca. Jeżeli rehabilitacja zostanie podjęta szybko i będzie przebiegać prawidłowo, mamy szasnę odzyskać pełną sprawność ręki.

Dodaj komentarz

Top