You are here
Home > Sprzęt > Dynamiczna poduszka do siedzenia

Dynamiczna poduszka do siedzenia

Dynamiczna poduszka do siedzenia

Siedzenie wcale nie jest takie proste. Zwłaszcza jak w jednej pozycji spędzany kilka godzin dziennie. W efekcie pojawiają się początkowe dolegliwości bólowe, które z czasem przechodzą w poważniejsze dolegliwości. Warto nim zapobiegać. W odpowiedzi na rynku pojawiła się dynamiczna poduszka do siedzenia.

Dynamiczna poduszka do siedzenia – co daje?

Przede wszystkim dba o prawidłową sylwetkę w czasie siedzenia. Mimo stałej pozycji nasze mięśnie pozostają w ciągłym ruchu. Dzięki temu nie ulegają zastygnięciu. Dynamiczna poduszka do siedzenia sprawdza się jako element rehabilitacji i profilaktyki. Można z nich skorzystać do siedzenia, oraz do wykonywania różnych ćwiczeń.

Jak wyglądają?

Tego typu poduszki mogą mieć rożne formy. Owalne, kwadratowe, często charakteryzują się gumowymi wypustkami. Stąd ich potoczna nazwa – jeżyki. Wykonane najczęściej z elastycznej pianki, lub gumowej powłoki. Dostępne w rożnych kolorach.

Zobacz: http://www.sissel.com.pl/sissel-sitfit-plus.html

Dla kogo?

Przede wszystkim dla osób wykonujących prace biurowe. Sprawdzają się też w walce z różnego typu urazami takimi jak: rwa kulszowa, dyskopatia, przepuklina krążka, czy różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe. Dynamiczna poduszka do siedzenia bardzo często polecana jest przez lekarzy, czy fizjoterapeutów. Dynamiczne poduszki do siedzenia poprawiają równowagę i koordynacje ruchową. Ponadto regulują ciężar ciała na przykład w czasie zmiany pozycji.

Dynamiczna poduszka do siedzenia wspiera również prawidłowe krążenie. Zalecana jest także osobom w starszym wieku, gdzie minimalizuje ryzyko upadków.

Dodatkową jej zaletą jest wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest także bezpieczna, dlatego z powodzeniem korzystają z niej także alergicy.

Zadbaj o siebie

Tu pomoże Ci kilka prostych nawyków. Półgodzinny spacer, czy kilkuminutowe rozciąganie się w czasie pracy to nawyki które spowodują, że poczujesz się znacznie lepiej! Warto też przeznaczyć sobie jedną godzinę w tygodniu na aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Top