You are here
Home > Regeneracja > W jakiej pozycji spać po cesarce?

W jakiej pozycji spać po cesarce?

W jakiej pozycji spać po cesarce?

Cesarka jest elementem, który powoduje, iż okres połogu po porodzie może się nieco przedłużyć. Właściwa regeneracja organizmu może przebiegać różnorodnie. Może równocześnie też trwać zróżnicowany czas. Zasadniczo bowiem po cesarce mamy do czynienia z uczuciem bólu, z uczuciem gojenia się ran. W tym względzie bardzo wiele zależy także od rodzaju zastosowanego znieczulenia. Tak naprawdę jednak do tej kwestii należy podejść w sposób indywidualny, gdyż każda z kobiet w nieco inny sposób podchodzi do kwestii regeneracji po cesarce. Ze szpitala kobieta po porodzie, po cesarce wychodzi po około trzech dniach. W momencie powrotu powstaje wiele pytań dotyczących codziennego funkcjonowania w domu.

Zobacz również: Czy po cesarce można spać na boku?

Pozycja do leżenia, do karmienia, do spania

Każdy człowiek ma swoją ulubioną pozycję do snu. Jednakże w odniesieniu do kobiet po cesarce przyjęcie wygodnej pozycji do leżenia, do odpoczynku jak i do snu. Powstaje wiele pytań zadawanych przez kobiety czy po porodzie lepiej jest wstawać, próbować normalnie funkcjonować, czy też raczej leżeć. Chodzenie jest elementem, dzięki któremu można zapobiegać powstawaniu zakrzepów oraz przyspieszającym regenerację. Jednakże jeśli doskwiera ból, a zwyczajowo ów ból doskwiera, to należy zrównoważyć aktywność oraz odpoczynek.

Najlepsza pozycja do spania

Możliwość wyspania się jest bardzo istotna dla każdej kobiety po cesarce. Sen wpływa pozytywnie na szybkość regeneracji organizmu po porodzie. Ważne jest jednak to, aby przyjmować odpowiednią pozycję do owego snu. Najlepszą z przyjmowanych w tym momencie pozycji jest ułożenie ciała na płasko. Jednocześnie też należy unikać podnoszenia głowy. Po porodzie poprzez cesarskie cięcie mamy do czynienia z bardzo często pojawiającą się dolegliwością, jaką są bóle głowy. Dlatego właśnie należy przyjąć pozycję pozwalającą unikać owego podnoszenia głowy. Do innych dolegliwości towarzyszących połogowi po cesarskim cięciu można także zaliczyć:

  • ból pleców
  • drętwienie nóg
  • ból gardła
  • osłabienie

Jeśli chodzi o najlepszą pozycję do spania, to należy leżeć w pozycji na wznak. Brzuch nie może być skulony, ponieważ może to powodować ból i trudniejsze gojenie się rany. W tej pozycji można nie tylko uniknąć problemów związanych z bólem brzucha, ale także z bólem pleców. Nie zaleca się oczywiście spania na podłodze, ponieważ po porodzie wymagana jest większa wygoda. Twardy, wygodny materac jak również i odpowiednia poduszka ortopedyczna na pewno pozwoli na znacznie efektywniejszy wypoczynek po cesarce, na zapewnienie większej wygody. Poza tym również dzięki temu możemy mówić o uniknięciu bólu pleców.

Operacja cesarskiego cięcia jest związana z bólem, z nieco dłuższym czasem regeneracji. Można zatem również tutaj mówić o sporym dyskomforcie. Bardzo istotnym elementem w tym czasie jest zapewnienie sobie jak najlepszych warunków do spania. Tym samym szczególnego znaczenia nabiera w tym momencie przyjęcie odpowiedniej pozycji do spania, a więc tutaj mowa jest o pozycji na wznak, która jest najbardziej korzystna.

Dodaj komentarz

Top