You are here
Home > Pilates > Szereg różnych korzyści z pilates

Szereg różnych korzyści z pilates

pilates

Aktywność fizyczna to element, który powinien towarzyszyć w codzienności każdemu człowiekowi. Form tejże aktywności jest wiele do wyboru. Z niektórymi z nich są związane pewne niekorzystne działania i to w pewnym sensie rzuca się cieniem na słuszności ich stosowania. Mamy jednakże do czynienia również z pewnymi formami ćwiczeń, w których nie ma elementów negatywnie wpływających na zdrowie człowieka. Podczas gdy biegając, jeżdżąc na rowerze możemy mówić o obciążeniach stawów czy też o negatywnym wpływie na postawę kręgosłupa, to podczas ćwiczeń pilates tego elementu już nie ma. Dlatego też właśnie mówi się o pilates jako o ćwiczeniach doskonale nadających się dla każdego.

Przede wszystkim kręgosłup

Współczesny człowiek w dużej mierze narzeka na bóle pleców. Siedzący tryb pracy, brak aktywności na co dzień sprawiają, że kręgi kręgosłupa są mocno ściśnięte. Ćwiczenia pilates stają się w tym miejscu odpowiedzią na owe problemy. Dlaczego? Przede wszystkim wzmacniają one mięśnie pleców, a zwłaszcza głębokie partie mięśniowe. Człowiek dzięki temu uzyskuje lepszą postawę ciała, mięśnie w lepszy sposób podpierają kręgosłup, a ból ustępuje. Warto dodać, że wzmocnienie mięśni dzięki ćwiczeniom pilates dotyczy nie tylko pleców, ale także i innych partii mięśniowych. To przekłada się na możliwość realizacji innych celów. O innych celach przeczytamy także TUTAJ.

Realizacja wielu celów treningowych

PIlates jest formą aktywności fizycznej, dzięki której można zrealizować wiele różnych celów. To jest powód, dla którego warto bliżej zainteresować się tymi ćwiczeniami. Do celów, które można zrealizować, na pewno można zaliczyć:

– wspomniane wcześniej wzmocnienie różnych partii mięśniowych oraz usunięcie bólu kręgosłupa,

– poprawienie postawy ciała,

– uzyskanie większej harmonii wewnętrznej organizmu, zwiększenie aspektu związanego z relaksem,

– poprawienie aspektu związanego z jędrnością skóry, z jędrnością ciała.

– pilates powoduje, że ciało staje się bardziej elastyczne,

– uzyskanie efektu odchudzenia sylwetki ciała,

– ogólne poprawienie kondycji,

W ćwiczeniach pilates bardzo istotnym czynnikiem jest bardzo dokładne wykonywanie każdej pozycji ćwiczeniowej. Tym samym warto jest postawić na ćwiczenia grupowe, a nie na indywidualne. Dzięki temu bowiem można uzyskać znacznie więcej i można uniknąć różnych błędów. Te błędy mogą powodować, że uzyskiwane efekty nie będą takie, jakich oczekujemy. Jednocześnie też biorąc udział w zajęciach grupowych w jakimś klubie fitness, możemy mówić o możliwości skorzystania ze specjalistycznego sprzętu.

Dodaj komentarz

Top