You are here
Home > Zdrowie > Wszystko o poduszkach dla mam

Wszystko o poduszkach dla mam

Okres ciąży to przełomowy czas w życiu każdej kobiety. Zmienia się nie tylko jej podejście do życia, ale i ciało, które w pewnym sensie przechodzi prawdziwą transformację. W tym czasie kobieta powinna przede wszystkim zdrowo wypoczywać. O komfort w czasie przełomowych 9 miesięcy zadbać mogą m.in. poduszki ortopedyczne dla mam.

Rodzaje poduszek

Jednym z najbardziej popularnych typów poduszek dla mam są poduszki w kształcie rogala, litery U, C, czy cyfry 9. Zawarta w nich pianka gwarantuje wygodę zarówno w przypadku spania na boku, jak i na plecach, co jest szczególnie ważne przy rosnącym brzuszku. Poduszki dla mam pozwalają na redukcje napięcia mięśni co pozwala na pełen komfort w czasie wypoczynku. Co ważne wiele typów poduszek dla przyszłym mam wykorzystywanych jest także po narodzinach dziecka. Dzięki nim bowiem organizm mamy regeneruje się, a na dodatek pomaga w czasie karmienia, czy opiece nad noworodkiem.

Wśród poduszek dla mam dużym zaufaniem cieszą się kliny międzykolanowe. Rozdzielają one kolana w czasie leżenia unosząc jedno z nich. Tym samym mięśnie i stawy (w tym staw biodrowy) zostają odciążone.  W wielu przypadkach ciąża wiąże się z opuchniętymi nogami. Kliny pozwalają więc im odpocząć, a tym samym zrelaksować się przyszłym mamom. Ciążą to też często bóle – zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie. Wiele typów poduszek umożliwia redukcje bóli w okolicach pleców, szyi, czy karku. Poduszki pomagają też zwalczać hemoroidy.

Dodatkową zaletą poduszek dla przyszłych mam jest ich estetyka, oraz łatwość w utrzymaniu (czyszczeniu).

Gdzie kupić?

W poduszki ortopedyczne dla mam warto zainwestować. Spotkać je można przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, oraz w niektórych punktach skierowanych dla kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz

Top