You are here
Home > Rehabilitacja > Dlaczego warto oddać krew?

Dlaczego warto oddać krew?

oddać krew

Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym substytutem. Podawana jest ona w stanach wyjątkowych, kiedy życie człowieka jest zagrożone. Co się dzieje, gdy krwi o określonej grupie zabraknie, można się tylko domyśleć. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto oddać krew, pomyśl ile ludzi dzięki Twojej decyzji może wrócić do zdrowia.

Krew – jedyny lek, którego nie da się wytworzyć sztucznie

Krew jest jedynym lekiem, którego nie da się wytworzyć w sposób sztuczny. Krew jest lekiem, który w wielu sytuacjach po prostu ratuje ludzkie życie. To właśnie ona podawana jest w chwili zagrożenia, w chwilach wypadków. Bez krwi nawet najbardziej nowoczesne i skomplikowane zabiegi nie byłyby możliwe do przeprowadzenia. Dlatego też, tak ważne jest to, aby osoby, które mają taką możliwość chciały pomóc i oddać krew. Jedynym źródłem zdrowej krwi są zdrowi ludzie, tacy jak Ty. Jeśli wykażemy się chociaż odrobiną współczucia, możemy uratować życie człowieka. Czy warto? Oczywiście, że tak!

Kiedy możesz oddać krew?

Oddając krew możesz uratować ludzkie życie, które przecież jest bezcenne. Drugi człowiek, dzięki Twojej krwi będzie mógł znów się uśmiechać, cieszyć, pracować, uczyć, a przede wszystkim żyć.

Krew możesz oddać jeżeli:

  • Masz ukończone 18 lat, a jednocześnie nie przekroczyłeś 65 roku życia
  • Czujesz się zdrowy, w pełni sił, masz energię
  • Ważysz co najmniej 50 kg
  • Odczuwasz potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi
  • Uważasz, że ludzkie życie jest bezcenne

Dodaj komentarz

Top