You are here
Home > Zdrowie > Zaburzenia słuchu

Zaburzenia słuchu

zaburzenia sluchu

Zaburzenia związane ze słuchem nie są problemem dotyczącym wyłącznie osób starszych. W tym względzie bowiem należy wskazać na to, że owe problemy dotyczą coraz szerszej grupy osób młodych. Szacuje się, że około 20% osób w wieku szkolnym mają pewne problemy ze słuchem, mają niedosłuch. Mówiąc o zaburzeniach słuchu, można wskazać na ich przyczyny wrodzone. Często jest to związane z okresem ciąży, w trakcie którego dochodzi do pewnych uszkodzeń. Może to być związane z chorobami przebytymi w trakcie ciąży jak również z pewnym niewłaściwym postępowaniem w tym czasie czy też przyjmowanymi lekami.

Dlaczego tracimy słuch?

Do innych przyczyn uszkodzenia słuchu na pewno można zaliczyć różnego rodzaju zakażenia bakteryjne, grzybicze, różnego rodzaju przebyte infekcje. Ponadto także nie można wykluczyć urazów mechanicznych oraz urazów ciśnieniowych. Leczenie niedosłuchu tylko w pewnym procencie przypadków jest możliwe. Bardzo istotnym elementem jest w tym miejscu postawienie właściwej diagnozy, która pozwoli prawidłowe leczenie wdrożyć jak najszybciej. Jednocześnie też mamy do czynienia z pewnymi uszkodzeniami słuchu, z pewnymi chorobami uszu, których całkowite wyleczenie nie jest możliwe.

Bardzo ważne jest wówczas to, aby zastosować pewne działanie mające na celu zapobiegnięcie rozwojowi choroby. W przypadku osób starszych najczęściej niedosłuch jest leczony poprzez zastosowanie aparatu słuchowego. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie zabiegu wszczepienia specjalnego implantu, dzięki któremu istnieje możliwość uzyskania znaczącej poprawy słyszenia.

Dodaj komentarz

Top