You are here
Home > Sport > Rozważna aktywność fizyczna

Rozważna aktywność fizyczna

sport

Mimo, że mamy do czynienia z bardzo dużą popularnością sportu i aktywności fizycznej, to jednakże w rzeczywistości powinna mieć ona w naszej codzienności odpowiednie miejsce. Aktywność fizyczna to nie tylko pozytywne, ale także wiele negatywnych aspektów, które należy mieć na uwadze. Mówiąc bowiem o rekreacji, o aktywności fizycznej, należy wskazać na jej indywidualny wymiar. Musi być ona dostosowana do każdej osoby w sposób indywidualny.

Sport a zdrowie

Sport może znacząco pomóc utrzymać zdrowie na bardzo dobrym poziomie, może pomóc w profilaktyce różnych chorób, ale jednocześnie też może być on źródłem pewnych problemów. Przykładem może być bieganie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z chorobami stawów, z rwą kulszową czy też różnymi innymi schorzeniami. Nie oznacza to, że w obliczu pewnych chorób należy rezygnować z aktywności fizycznej, ponieważ byłoby to bardzo niewskazane. Należy natomiast poziom obciążeń oraz ich rodzaj dobrać do własnych możliwości oraz do stanu swojego zdrowia. Zaniechanie aktywności fizycznej może prowadzić do zmniejszenia produkcji mazi stawowej, a to z kolei może prowadzić do bólów stawów oraz do innych uszkodzeń.

To tylko pewien przykład, ponieważ tak naprawdę aktywność fizyczna, a właściwie to jej brak ma bardzo poważne skutki dla ludzkiego zdrowia. Aktywność fizyczna powinna ze wszech miar nosić znamiona pewnego rozważnego wyboru. Z jednej strony nie można stosować zbyt dużych obciążeń, a z drugiej strony również nie wolno zaniechać ruchu, gdyż w obu przypadkach ma to bardzo negatywny wpływ na poziom ludzkiego zdrowia.

Dodaj komentarz

Top