You are here
Home > Zdrowie > Ziołomiody- dlaczego warto je stosować?

Ziołomiody- dlaczego warto je stosować?

ziołomiody

Czym jest miód to wie zasadniczo każdy, ale z pojęciem ziołomiodu nie zetknął się już każdy. Czym zatem jest ów produkt i jakie posiada właściwości? Z jednej strony powiemy, że jest to po prostu miód produkowany przez pszczoły. Mamy jednak zasadniczą różnicę w tym, że pszczoły wytwarzające ten rodzaj miodu są karmione specjalnym pokarmem, w którym obecne są różnorodne mieszanki ziół. Ma to istotne znaczenie zarówno dla składu takiego miodu jak i dla jego smaku. Między innymi możemy mówić o korzystnym działaniu samego miodu jak i o właściwościach zdrowotnych konkretnych ziół.

Jakie rośliny zastosować?

Wykorzystuje się tutaj takie produkty roślinne jak chociażby pokrzywę, głóg, aronię czy też tymianek. W odróżnieniu od miodów zwykłych, pszczoły go wytwarzające nie odżywiają się nektarem lub przynajmniej nie stanowi od podstawy ich diety, ale właśnie mowa jest w dużej mierze o pokarmie na bazie ziół. Poza wspomnianymi ziołami, w sklepach aptecznych możemy również spotkać się z miodami ziołowymi tworzonymi na bazie aloesu, na bazie sosny, lawendy, malin, ostropestu, porzeczki czy też brzozy. Wiemy czym są ziołomiody, ale istotnym pytaniem jest także, w jaki sposób owe ziołomiody wpływają na ludzkie zdrowie. W tym kontekście należy na pewno wskazać na konkretne zioła oraz na ich specyficzny wpływ na ludzkie zdrowie. Poza tym także można w sposób ogólny powiedzieć, jakie działanie wykazują ziołomiody.

Zalety miodów

W tymże względzie wskażemy chociażby na działanie wykrztuśne, na działanie łągodzące kaszel, na działanie przeciwbakteryjne, na działanie przeciwzapalne, na działanie oczyszczające, moczopędne jak również na działanie wspomagające funkcjonowanie ludzkiego układu immunologicznego. Poza tym również trzeba podkreślić to, że tego rodzaju miody bardzo korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu trawiennego człowieka powodując szybsze usuwanie z niego różnorodnych toksyn, przyspieszając proces przemiany materii. W zależności od bazy, na której stworzono pokarm dla pszczół, ziołomiody mogą także być stosowane przez osoby mające problemy z pracą serca oraz układu krążenia. W taki właśnie sposób działają miody oparte w swoim działaniu na głogu czy też na aronii. Jak najbardziej będę one korzystne w kontekście zapobiegania zjawisku miażdżycy oraz w zapobieganiu i niwelowaniu zjawiska nadciśnienia tętniczego. Oczywiście jak najbardziej słusznym pytaniem jest to, kto może stosować tego rodzaju miody? Mimo, że jego nazwa jest nieco zmieniona, to jednakże jest to produkt, który tak samo jak i zwykły miód, może być z powodzeniem stosowany przez każdego bez względu na wiek.

Co więcej, jak najbardziej poleca się sięgnięcie po ziołomiody, gdyż w ten sposób wydatnie można wspomóc swoje zdrowie. Jednocześnie też trzeba zadać pytanie o to, w jakim miejscu tego rodzaju produkty będą dostępne. Należy wskazać na sklepy ekologiczne, ponieważ to w nich w głównej mierze można zetknąć sie z tymi dosyć nietypowymi produktami, jakimi są ziołomiody. Poza tym również można ich szukać w ekologicznych sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Top