You are here
Home > Dieta > Ćwiczenia na cholesterol

Ćwiczenia na cholesterol

cholesterol

Cholesterol to ten czynnik, od którego w dużej mierze zależy nasze zdrowie. Niewłaściwe odżywianie jest głównym czynnikiem powodującym, iż poziom owego cholesterolu może urosnąć do niebezpiecznych rozmiarów. To z kolei może powodować choroby serca czy też choroby związane z układem krążenia. Bardzo ważnym elementem w walce z cholesterolem jest stawianie na zdrową dietę. Poza tym jednak nie można w tym miejscu pominąć takiego elementu, jakim jest aktywność fizyczna. Także i ten element ma bardzo duże znaczenie, ma kluczowe znaczenie w walce z owym cholesterolem.

Odpowiednie ćwiczenia

Nie muszą być to oczywiście żadne ćwiczenia wyczerpujące, ale takie na miarę możliwości danej osoby. W owych ćwiczeniach warto jest zadbać o to, aby utrzymywać tętno na poziomie nie przekraczającym wartości od 100 do 130 uderzeń na minutę. Jaka konkretna forma aktywności fizycznej może być w tym miejscu odpowiednia? Na pewno możemy wskazać chociażby na jazdę na rowerze. Oczywiście może to być zarówno rower szosowy jak i ten stacjonarny. Poza tym wiele osób poleca nordic walking, wiele osób stawia na pływanie lub też na taniec. Istotnym elementem w owej aktywności fizycznej na pewno jest to, aby miała ona wymiar regularności.

W przeciwnym razie trudno będzie mówić o możliwości uzyskania jakichkolwiek pozytywnych rezultatów Mówiąc o tego rodzaju formach aktywności fizycznej, będziemy wskazywać nie tylko na ustabilizowanie poziomu cholesterolu, ale także na wiele innych pozytywów. Tym samym warto postawić na coś bardzo skutecznego.

Dodaj komentarz

Top