You are here
Home > Pilates > Dla kogo pilates? Korzyści z treningu

Dla kogo pilates? Korzyści z treningu

pilates

Pilates to sport, który został stworzony przez mężczyznę, przez Josepha PIlatesa. Tym samym mowa o ćwiczeniach stworzonych w głównej mierze po to, aby wspomóc mężczyzn. Powodem, dla którego stworzone zostały owe ćwiczenia, były kłopoty zdrowotne twórcy. Z uwagi na ich skuteczność, zostały następnie bardziej rozpropagowane. Pilates zatem to ćwiczenia, które przeznaczone są prawie dla każdego. Mamy do czynienia z pewnymi wyjątkami, ale nie powodują one bardzo dużych obostrzeń. Można mówić także o pewnych szczególnych grupach osób, którym ćwiczenia pilates mogą pomóc poprawić zdrowie w jego wymiarze fizycznym oraz psychicznym.

Mowa jest w sposób szczególny o:

  • osobach cierpiących na bóle kręgosłupa
  • osobach potrzebujących pewnej równowagi psychicznej
  • osobach chcących wymodelować sylwetkę swojego ciała

Te trzy grupy osób są szczególnymi adresatami zajęć pilates, aczkolwiek jeszcze raz należy podkreślić to, że są to ćwiczenia przeznaczone prawie dla każdego, kto chce zadbać o siebie.

Kto powinien wystrzegać się zajęć pilates?

Wspomniano powyżej o tym, że istnieją pewne grupy osób, którym nie zaleca się brania udziału w zajęciach pilates. Mowa jest mianowicie o kobietach z zagrożoną ciążą, w pierwszym jej trymestrze, ze stwierdzoną osteoporozą, z zaburzeniami pracy serca. To tylko niektóre przykłady. Tak naprawdę, aby mieć pewność, że aktywność fizyczna w takiej formie nam nie zaszkodzi, ale pomoże, powinniśmy poradzić się lekarza i uzyskać jego zgodę. Dzięki temu można mieć pewność, że te ćwiczenia będą się wiązać tylko i wyłącznie z pewnymi korzyściami.

Reformery i ich zastosowanie

Ważnym przyrządem w ćwiczeniach są reformery pilates. Czym są i dlaczego na nie wskazujemy? To specjalistyczny sprzęt do pilates. Mają one formę łóżek wykonanych z drewna lub też aluminium. Posiadają one szereg różnych linek, uchwytów. Dzięki temu można mówić o dużej łatwości w wykonywaniu wielu różnych ćwiczeń fizycznych. Z  reformerami mamy do czynienia na zajęciach grupowych, na zajęciach organizowanych. Ich koszt jest zbyt wysoki, aby można było sobie pozwolić na ich zakup na własny, prywatny użytek. Niemniej jednak istnieje taka możliwość.

Pilates to ćwiczenia, które słusznie należą obecnie do tych najbardziej popularnych. Mnogość korzyści, jakie można odnieść jest czynnikiem, który tutaj przeważa na korzyść.

Dodaj komentarz

Top