You are here
Home > Zdrowie > Poduszki ortopedyczne do spania – wszystko co chciałbyś wiedzieć

Poduszki ortopedyczne do spania – wszystko co chciałbyś wiedzieć

Profilaktyka i rehabilitacja – poduszki ortopedyczne na rynku cieszą się w ostatnim czasie dużym zaufaniem. Cenione są przede wszystkim ich właściwości zdrowotne. Postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej.

Kto może korzystać i na co pomagają

Poduszki ortopedyczne do odciążają plecy. Dzięki nim kręgosłup zachowuje naturalną krzywiznę niezależnie od ułożenia ciała w czasie snu.  Poduszki ortopedyczne do spania zmniejszają poranne uczucie dyskomfortu w okolicach pleców, szyi i karku. Dzięki nim minimalizujemy ryzyko schorzeń kręgosłupa i wad postawy. Jeśli chodzi o kryteria wiekowe to nie ma przeciwwskazań do stosowania tego typu poduszek. Działają profilaktycznie co już wyżej zostało wspomniane. W przypadku osób, które używają ich jako formę rehabilitacji muszą pamiętać, że same poduszki nie zlikwidują problemu, a mogą jedynie stanowić uzupełnienie rehabilitacji czy fizjoterapii. Łagodzą w tym przypadku dolegliwości bólowe. O zdrowotnych właściwościach poduszki decyduje pianka z której jest wykonana. W przypadku pianki najważniejsze, by nie ulegała odkształceniu pod wpływem nacisku. Dzięki temu poduszka będzie służyć nam przez wiele lat.

Pianki – kategorie

Na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów pianek. Do najczęściej stosowanych zalicza się jednak piankę poliuretanową skierowaną do leczenia profilaktycznego. Planka poliuretanowa nie wymaga dopasowania do kształtu szyi, doskonale zachowuje jednak wentylacje. Kolejny typ do pianka visco elastic (inaczej pianka memory, termoplastyczna, lub pianka z pamięcią). Z tego typu pianki powinny korzystać osoby z konkretnymi schorzeniami kręgosłupa, a szczególnie odczuwający dyskomfort (bóle, uczucie sztywności) w okolicach pleców, szyi i karku. Pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę – to gwarantuje pianka visco elastic, podobnie jak dopasowanie to temperatury i ułożenia ciała w czasie snu.

Jeśli chodzi o poduszki ortopedyczne do spania to bardzo ważny jest ich odpowiedni dobór.

Poduszka ortopedyczna – co warto wiedzieć przed jej kupnem

Wagę, wzrost, czy szerokość barków, która mierzona jest od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam kształt poduszki dobierany jest pod pozycje ciała w czasie snu.

Poduszki ortopedyczne – rodzaje

Nie od dziś wiadomo, że najmniej korzystną pozycją jest spanie na brzuchu. W związku z tym poduszka, która zminimalizuje szkody spania w tej pozycji jest poduszka w kształcie gwiazdy. Dla śpiących na boku zaleca się poduszkę w kształcie gwiazdy. Z kolei Poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku zalecana jest śpiącym na plecach.

Poduszki i jeszcze więcej zalet

Poduszki ortopedyczne do spania są łatwe w utrzymaniu. Są bardzo estetyczne, dzięki czemu dobrze się prezentują. Można je kupić zarówno w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, jak i online w sklepach specjalizujących się w produkcji tego typu poduszek.

Dodaj komentarz

Top