You are here
Home > Zdrowie > Profesjonalny dobór poduszki ortopedycznej

Profesjonalny dobór poduszki ortopedycznej

zdrowy sen

Jeżeli masz zamiar w niedalekiej przyszłości wybrać poduszkę ortopedyczną, musisz mieć na uwadze kilka jej ważnych elementów. Warto zaznajomić się z dostępnymi opcjami, aby podjąć właściwą decyzję, a co za tym idzie podnieść komfort swego snu.

Obecnie na rynku jest ogromna ilość poduszek, które różnią się od siebie kształtem, wielkością, materiałem wypełnienia. Trudno zdecydować się na najlepszą z nich zwłaszcza jeśli jesteśmy laikami. Dlatego, w czasie wyboru poduszki powinniśmy mieć na uwadze kilka rzeczy:

  • Budowa naszego ciała, czyli długość szyi, budowa masy ciała, barku
  • Dolegliwości, z którymi się borykamy
  • Podniesienie komfortu naszego snu

Budowa ciała a wybór poduszki

Jeśli mamy na uwadze wybór poduszki ze względu na budowę naszego ciała, nie możemy wybrać produktu ani zbyt niskiego, ani też za wysokiego. Musimy zmierzyć swoje ramię. Przyjmując, że ma ono na przykład 13 centymetrów, na tej zasadzie musimy wiedzieć, że poduszka nie może być niższa niż 13 cm, ani też wyższa niż ta wartość. Budowa ciała ma także znaczenie, co do wyboru poduszki miękkiej lub też twardej. Więcej informacji o wyborze poduszki znajdziemy na http://e-dieta24.pl/idealnie-wybrac-poduszke-ortopedyczna/.

Materac a poduszka ortopedyczna

Istotny jest wybór poduszki mając na uwadze materac. Jeśli materac jaki mamy na łóżku cechuje się dużą twardością, wówczas należy wybrać poduszkę średniotwardą, lub też twardą. Z kolei gdy materac jest miękki poduszka również powinna dorównywać mu miękkością. Dlaczego jest to istotne? Jest tak dlatego, że jeśli materac jest miękki i pod wpływem nacisku oraz wagi naszego ciała zapada się wówczas poduszka miękka idealnie dostosuje się do materacu.

Poduszka ortopedyczna w trosce o nasze zdrowie

Poduszkę ortopedyczną warto również wybrać mając na uwadze dolegliwości, z którymi się borykamy. W zasadzie jest to najważniejszy element, który musimy wziąć pod uwagę. Jeśli przykładowo mamy do czynienia z wcześniejszym urazem kręgosłupa w odcinku szyjnym, wówczas zakupić powinniśmy poduszkę miękką aby nie uciskała naszych kręgów szyjnych w zbyt mocny sposób. Kiedy naszym problemem jest skolioza lub inne skrzywienie kręgosłupa, wówczas poduszka musi być tak dobrana aby stanowiła dla niego podparcie. W takim przypadku najlepiej wybrać twardy wkład. Poduszka jaką wybieramy musi być dla nas idealną pomocą, nie może działać negatywnie na stan naszego kręgosłupa, lecz przeciwnie powinna działać leczniczo i niwelować dolegliwości.  Lepiej zainwestować i wybrać poduszkę idealną dla swoich potrzeb. Dzięki temu wzrośnie komfort naszego snu.

 

Dodaj komentarz

Top