You are here
Home > Zdrowie > Hiperrurykemia

Hiperrurykemia

Oczywiście jeśli chcielibyśmy badać się pod każdym możliwym kątem i stosować wszelką dostępną profilaktykę zdrowia, to tak naprawdę nie mielibyśmy czasu na nic więcej. Niemniej jednak w naszym codziennym życiu warto jest mieć na uwadze różne aspekty naszego zdrowia, które mogą powodować komplikacje, pogorszenie się naszego zdrowia jak również mogą powodować pewne ryzyko wystąpienia stanu zagrażającego naszemu życiu. Jednym ze schorzeń, o którym de facto nie mówi się głośno, ale które istnieje i jego skala w naszym społeczeństwie jest dosyć wysoka, jest hiperrurykemia.

Czym jest owo zjawisko i w jakim stopniu zagraża ono naszemu zdrowiu oraz życiu?

To nic innego jak podwyższony poziom kwasu moczowego w ludzkim organizmie. De facto wiele osób bagatelizuje owo zjawisko, wiele osób nie sprawdza poziomu tegoż kwasu w organizmie uważając, że nie stanowi on żadnego zagrożenia nawet jeśli mamy do czynienia z jego wysokim poziomem. Tymczasem jest to bardzo poważny błąd, który może prowadzić do wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia człowieka. Podwyższony poziom kwasu moczowego prowadzi do wystąpienia dny moczanowej, która nazywana jest także podagrą. Jest to choroba, która nawet stwierdzona, jest przez wiele osób bagatelizowana.

Co to za choroba?

Tymczasem hiperrurykemia, czyli podwyższony poziom kwasu moczowego w ludzkim organizmie jest zjawiskiem, które nie może być sprowadzane tylko i wyłącznie do tejże jednostki chorobowej. Tak naprawdę bowiem w tym momencie mamy do czynienia ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia zawałów serca czy też udaru mózgu, co też jest potwierdzone stosownymi badaniami laboratoryjnymi. Co więcej, owa choroba może występować znacznie częściej u osób, które mają stwierdzone nadciśnienie tętnicze, na co również mamy konkretne dowody naukowe. Tym samym mamy do czynienia ze zjawiskiem chorobowym bezpośrednio zagrażającym życiu i zdrowiu człowieka.

Hiperrurykemia to choroba, która nie jest trudna do wyleczenia, aczkolwiek pewną podstawą w skutecznej jej terapii jest zastosowanie odpowiedniej diety. Owa dieta może w stosunkowo krótkim czasie spowodować obniżenie poziomu kwasu moczowego nawet o około 10 do 15%. To wartość niebagatelna, a tym samym dzięki temu można poprawić swoje zdrowie oraz codzienne samopoczucie, można wyzbyć się przykrych dolegliwości związanych z hiperrurykemią oraz z podagrą. Warto podkreślić, że bardzo duży odsetek osób mających do czynienia z tym zjawiskiem, tak naprawdę nie ma pełnej świadomości powagi swojego stanu zdrowia. Nie mając owej świadomości, nie są stosowane odpowiednie środki zapobiegawcze oraz środki profilaktyczne, a stan zdrowia z dnia na dzień może się pogarszać. Hiperrurykemia to zjawisko, które można zniwelować poprzez zastosowanie odpowiedniej diety i także przez niewłaściwą dietę na co dzień ono powstaje. To pokazuje, jak ważne jest, aby w swojej codzienności zdrowo i właściwie się odżywiać. Nie ma bowiem innego sposobu, aby odpowiednio o siebie zadbać.

 

Dodaj komentarz

Top