You are here
Home > Zdrowie > Podstawowe zasady higieny snu – krótki poradnik

Podstawowe zasady higieny snu – krótki poradnik

Podstawowe zasady higieny snu – krótki poradnik

Nienormowany czas pracy, ciągły stres, zła dieta, zbyt długie siedzenie przed komputerem… To tylko niektóre czynniki, które mogą powodować, że zwyczajnie odechciewa nam się spać. A przecież zdrowy sen, to jedna z podstawowych zasad prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Niewyspani bowiem jesteśmy obolali, bez koncentracji, nastroju, gorzej zapamiętujemy, aż w końcu stajemy się coraz słabsi. Dalsze skutki niedoboru snu niestety mogą być bardzo groźne dla naszego zdrowia. W związku z tym warto wprowadzić do swojego życia kilka prostych nawyków, które sprawią, że sen stanie się lepszy, a jednym z nich są poduszki ortopedyczne.

Co to jest?

Poduszki ortopedyczne jak sama nazwa wskazuje zapewniają zdrowy, ale także komfortowy sen. A wszystko to dzięki piance, która powoduje, że sama poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku nawet po dłuższym korzystaniu. Zachowujemy przy tym naturalną krzywiznę kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujemy.

Dzięki poduszkom ortopedycznym budzimy się bez bólu i uczucia sztywności kręgosłupa unikając tym samym wielu schorzeń, w tym wad postawy. By przekonać się o tym bardziej zapraszamy do linku poniżej.

e-poduszki.pl/dlaczego-warto-korzystac-z-poduszek-ortopedycznych-r61

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Same poduszki ortopedyczne dobiera się przede wszystkim pod pozycje w której zasypiamy. Z reguły więc wyróżniamy trzy rodzaje. Dla śpiących na plecach polecana jest poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku, śpiący na boku (niezależnie na którym) powinni zdecydować się na poduszkę w kształcie wałka, z kolei jeśli lubisz zasypiać na brzuchu, to najlepsza będzie dla Ciebie poduszka w kształcie gwiazdy. Odpowiedni dobór poduszki ortopedycznej do spania jest niezwykle ważny, gdyż w przeciwnym razie zamiast pomagać, będzie szkodzić.

Zasady higieny snu

Jak już wyżej zostało wspomniane, to my sami często nie potrafimy zadbać o nasz zdrowy sen. W związku z tym postanowiliśmy udzielić kilku porad co do zachowanie jak najzdrowszej jakości snu.

  1. Zadbaj o to, aby w Twoim organizmie nie zabrakło świeżego powietrza, dlatego choć półgodzinny spacer przed snem zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Ponadto zadbaj, aby pomieszczenie w którym śpisz było dobrze wywietrzone.
  2. Unikaj komputera, smartfonu, czy telewizora – tak, zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe, jednak udowodniono, że światło bijące z tych urządzeń w połączeniu z treściami powoduje, że zdecydowanie odechciewa nam się spać.
  3. Odpowiednia dieta, a ściślej rady czego unikać. Tu mamy przede wszystkim tłuszcze (dania z restauracji typu fast food), oraz cukry proste (słodycze, słodko – słone przekąski, kolorowe, gazowane napoje). Przed snem powinno się unikać także kawy, oraz alkoholu.
  4. Gorąca kąpiel, jeżeli masz w domu wannę, to możesz pozwolić sobie nawet na poleżenie w gorącej wodzie, która sprawi, że zrelaksuje się nie tylko Twoje ciało, ale i umysł. Podobne działanie też będzie mieć porządny masaż.
  5. Dobrym rozwiązaniem przed pójściem do łóżka może być również dobra książka przy delikatnym świetle i relaksującej muzyce.

Dodaj komentarz

Top