You are here
Home > Zdrowie > Idealne kwiaty dla dobrego snu

Idealne kwiaty dla dobrego snu

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zachować nam wysoką jakość snu. Skutkiem jest to, że rano budzimy się jeszcze bardziej zmęczeni i obolali, a w ciągu dnia jesteśmy mało wydajni. Co zatem zrobić, by rano lepiej funkcjonować? Jak wiadomo zdrowy sen to taki w którym do organizmu dostarczana jest odpowiednia porcja tlenu. Wiemy również, że kwiaty w domu to doskonały element dekoracyjny. Niestety nie wszystkie produkują odpowiednią ilość tlenu. My postanowiliśmy przedstawić 5 propozycji kwiatów doniczkowych dzięki którym Twój sen stanie się zdrowy i głęboki.

5 rodzajów kwiatów dla zdrowego snu

Aloes drzewiasty – ten kwiat nie tylko pozwoli Ci dobrze zasnąć, ale i pomoże w gojeniu ran, oparzeń, grzybic, czy kurzajek. Ponadto działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Zabija wirusy i bakterie pomagając jednocześnie przy regeneracji organizmu. Aloes jednak ma szczególne zapotrzebowanie na światło. Należy go oszczędnie podlewać, najlepiej czuje się w temperaturze ok. 15 stopni.

Sansewieria – działa oczyszczająco, a dodatkowo jest bardzo oszczędna. Nie tylko znosi suche i zanieczyszczone powietrze, ale i brak wody, czy światła. Najlepsza temperatura dla tej rośliny to ok. 25 stopni (latem). Nie należy jej zbyt często przesadzać.

Storczyk – choć doskonale oczyszcza powietrze to jest rośliną dość trudną do utrzymania. Wymaga ciągłego światła i podlewania (minimum dwa razy w tygodniu, a latem nawet częściej). Najlepsza woda dla storczyka to woda destylowana, przegotowana, lub deszczówka. Najlepiej rośnie w temperaturze ok. 30 stopni.

Grubosz drzewiasty – również potrzebuje dużej ilości światła, zwłaszcza od marca do sierpnia. Jeśli chodzi o podlewanie to uzależnione powinno być od temperatury pomieszczenia. W monecie przekroczenia 20 stopni roślinę należy podlewać raz na dwa tygodnie.

Lawenda – pomoże Ci nie tylko dobrze zasnąć, ale i się uspokoić. Charakteryzuje się miłym zapachem, dlatego tak często wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków.

A kiedy już posadzisz kwiaty…

Zadbaj o swój komfortowy sen. Przed pójściem do łóżka warto jest więc porządnie wywietrzyć pomieszczenie w którym śpisz. Istotna jest również wygoda w czasie snu, która zapewnią Ci przede wszystkim dobre poduszki dzięki którym rano obudzisz się wypoczęty i gotowy do działania. Warto w tym celu sięgnąć po poduszki ortopedyczne, które poprzez redukcje napięcia mięśni, czy odciążenia kręgosłupa jeszcze bardziej dotlenią Twój organizm w czasie snu. Najlepsza poduszka ortopedyczna dla Ciebie to taka, która pasuje do pozycji w której śpisz.

Dodaj komentarz

Top