You are here
Home > Zdrowie > Poduszki ortopedyczne dla niemowląt

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt

Dziecko – największe szczęście dla każdego rodzica, który dba o nie od pierwszych chwil jego życia. Jak wiemy jednak główka dziecka jest nie tylko delikatna, ale często narażona na odkształcenia pod wpływem silniejszego nacisku. Należy więc działać profilaktycznie tak, by nie doszło do trudnych do wyleczenia dolegliwości związanych z deformacjami czaszki. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne dla niemowląt.

Co dają? 

Jeśli chodzi o poduszki ortopedyczne dla niemowląt – tu mamy kilka rodzajów. Do tych najpopularniejszych należą tradycyjne poduszki z wypełnieniem, dzięki którym główka dziecka nie ulega odkształceniu bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Poduszki chronią też kręgosłup małego dziecka, co wspomaga jego naturalny rozwój. Swoje cenne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Kolorowe, wysokiej jakości, bajkowe poszwy powodują, że poduszki są doskonałym elementem dekoracyjnym dziecięcego pokoju. Dla nieco starszych dzieci są też poduszki – tzw. stabilizatory. Tego typu poduszki są bardzo pomocne w nauce siadania, gdzie podtrzymując kręgosłup zapewniają maksymalne bezpieczeństwo.

Czujny rodzic to podstawa

W wielu przypadkach główka przy deformacjach po jakimś czasie powraca do naturalnego kształtu. Zniekształcona główka może być też początkiem poważniejszych dolegliwości (np. plagiocefalii). Jeśli więc po dłuższym czasie główka Twojego dziecka nadal nie ma naturalnego kształtu warto skonsultować się z lekarzem. Na co dzień też staraj się, aby Twoja pociecha jak najczęściej zmieniała pozycje. W tym wypadku warto układać dziecko zarówno na plecach, jak i na brzuchu. Jeśli chodzi o drugą z wymienionych pozycji to możesz kłaść swoją pociechę na kolanach, wówczas poczuje się znacznie bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Top