You are here
Home > Zdrowie > Jak bezboleśnie odstawić słodycze?

Jak bezboleśnie odstawić słodycze?

słodycze

Każdy z nas lubi słodycze. Jednakże jeśli dbamy o swoje zdrowie, ciało powinniśmy jeść ich jak najmniej. Często jednak trudno obejść się bez słodyczy i nawet żelazne postanowienia są szybko łamane. Jak oprzeć się kubełkowi lodów, albo ulubionemu ciastku? Mamy kilka sposobów aby przestać podjadać słodycze.

Totalna wstrzemięźliwość przed słodyczami? Czy jest to możliwe? Co zrobić aby nie dać zwieść się pokusie sięgnięcia po ulubionego przysmaku? Zakładając że nie będziesz jeść słodyczy, staraj wytrwać w postanowieniu, a pomoże ci kilka wskazówek.

  1. Stopniowo ograniczaj słodycze

Założenie totalnej wstrzemięźliwości w jedzeniu słodyczy nie uchroni cię przed słabszymi momentami. Co więcej, złamanie kategorycznego postanowienia może podciąć ci skrzydła i spowodować, że, zniechęcony, przedwcześnie poddasz się w walce o wymarzoną sylwetkę.

  1. Dziel słodkości na mniejsze porcje

Oczywiście najlepiej słodki baton zastąpić jabłkiem, czy innym owocem. Niestety ta zamiana jest fascynująca dla miłośników czekolady. Słodką zachciankę warto dzielić na mniejsze części. Dzięki temu nie tylko zaspokoimy słodki głód ale również nie zjemy aż tak dużej liczby kalorii.

  1. Niewielkie grzeszki

Niestety, kto próbował odstawić słodycze całkowicie, doskonale wie, że czynność ta wcale łatwo nie przychodzi. Czasem więc lepiej pozwolić sobie na niewielką przekąskę, aby nie popaść w prawdziwą paranoję jedzenia słodyczy.

  1. Sprawdź jakie masz potrzeby

Istotne jest abyś wsłuchał się w swoje własne potrzeby. Często apetyt na słodycze wynika z problemów, czy też stresu. Spróbuj rozwiązać swoje wątpliwości i pamiętaj, że batonik jest tylko chwilowym pocieszeniem.

Dodaj komentarz

Top