You are here
Home > Zdrowie > Rodzaje poduszek ortopedycznych

Rodzaje poduszek ortopedycznych

poduszka medyczna

Zdrowy kręgosłup jest podstawą zachowania naszego prawidłowego funkcjonowania. Współcześnie siedzący tryb życia, praca, stres, brak czasu sprawiają, ze często trudno nam o niego właściwie zadbać. W konsekwencji mamy do czynienia z szeregiem problemów z kręgosłupem, powstaje dyskopatia, zwyrodnienie, a także towarzyszy nam ból. Formą rehabilitacji są poduszki ortopedyczne. Warto przyjrzeć im się bliżej aby wybrać idealną dla siebie.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Poduszki ortopedyczne do siedzenia sprawdzą się najlepiej wśród osób, które wykonują wielogodzinną pracę siedzącą. Propozycja ta skierowana jest więc przede wszystkim do pracowników biurowym, kierowców.

Poduszki tego typu możemy zakupić w wielu różnorodnych formach. Mogą to być nakładki w kształcie fotela, które wspierają naturalną krzywiznę kręgosłupa. Wybierać możemy również kliny, które korygują postawę w czasie siedzenia. Nie jest więc ona wymuszona, ale najbardziej odpowiada naturalnemu kształtowi kręgosłupa. Tego typu kliny są odpowiednio wyprofilowane, a tym samym nie stanowią obciążenia dla guzów kulszowych i kości ogonowej.

Z kolei poduszki sensomotoryczne są idealne do aktywnego siedzenia. Wypełnione są one powietrzą i stanowią niezastąpioną alternatywę dla piłek. Wymuszają one prawidłową postawę, poprzez balansowanie miednicą. Więcej o poduszkach ortopedycznych do siedzenia znajdziemy TUTAJ.

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszki ortopedyczne możemy również wybrać w wersji do spania. Wówczas to w ciągu każdej nocy wzmacniają nasz kręgosłup, oraz zapobiegają różnorodnym schorzeniom i problemom. Poduszki mogą stosować już dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Nie mogą stosować je jedynie osoby które brały udział w ciężkich wypadkach, czy też noszą kołnierz ortopedyczny.

Poduszka ortopedyczna cechuje się garbem, w przeciwieństwie do tradycyjnej poduszki. Zadaniem owego garba jest podtrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa, a dodatkowo jednocześnie zachować jego neutralną pozycję i naturalną krzywiznę. Poduszka sprawia, że możemy wygodnie i komfortowo ułożyć głowę, a jednocześnie nie wykrzywiać kręgosłupa. Kiedy nasz kręgosłup jest zmęczony po ciężki, pracowitym dniu warto zapewnić mu adekwatny odpoczynek. Najlepsza do tego celu jest właśnie poduszka ortopedyczna. Stosować ją może niemalże każdy z nas, zarówno osoby dorosłe, dzieci. Stosować ją mogą ci, który borykają się z problemami kręgosłupa, jak i w calach profilaktycznych.

Dodaj komentarz

Top