You are here
Home > Zdrowie > Większy komfort snu

Większy komfort snu

poduszka medyczna

Wybierając poduszkę zwracamy uwagę na cenę. Poduszki wykonane z pierza, tradycyjne są tanie, lecz przyglądając się poduszkom ortopedycznym widzimy, że ich cena jest wyższa. Jednakże oddziaływanie poduszek ortopedycznych jest o wiele lepsze aniżeli zwykłych tradycyjnych. Dlaczego warto zastosować poduszki ortopedyczne?

W jaki sposób adekwatnie zadbać o swój kręgosłup

Wszystkie wykonywane czynności sprawiają, że kręgosłup czuje się obciążony, boli, zaś my cierpimy z powodu złego samopoczucia. Każdego dnia cierpi obręcz barkowa, mięśnie karku, a także pojawia się napięcie i uczucie sztywności. Negatywnie na stan naszego zdrowia wpływa również siedzący tryb życia, który wywołuje nie tylko ból ale również wiele poważnych schorzeń. Problemy tego typu da się rozwiązać jeżeli zastosujemy poduszkę ortopedyczną. To właśnie ona przyjdzie z kojącą siłą dla naszego kręgosłupa.

Szybka pomoc dla kręgosłupa

Poduszki ortopedyczne wyróżnia się z pośród zwykłych poduszek specjalnie wyprofilowanym kształtem. Kształt ten nie powstał przypadkowo, lecz przeciwnie jest wynikiem wieloletnich badań i prac. Warto zaznaczyć, że to specjalistyczne wyprofilowanie poduszek sprawia, że nasze mięśnie mogą czuć się rozluźnione w czasie snu. Dzięki temu regeneruje się całe ciało a my odpoczywamy. Sen jest zdrowy, ponieważ postawa ciała nie jest wymuszona, lecz naturalna.

Tradycyjne poduszki nie zapewniają nam takich możliwości, dlatego gorzej śpimy a rano budzimy się obolali. Nie mają one wyprofilowania, a tym samym nie podtrzymują głowy i szyi. Śpiąc na zwykłej poduszce, nasze mięśnie pracują nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Zalety poduszek medycznych odkryjesz w PORADNIKU.

Zaznaczyć należy że poduszki medyczne to także materiały certyfikowane i wysokiej jakości. W ich produkcji używa się pianek termoplastycznych. To właśnie one znakomicie dopasowują się do ciała, mięśni, zaś wokół szyi tworzą kołnierz. Odciąża ona zmęczone mięśnie i sprawia, że zmniejsza się ich napięcie.

Poduszka ortopedyczna pomaga przy schorzeniach kręgosłupa

Poduszka ortopedyczna sprawdza się nie tylko w profilaktycznym zapobieganiu chorobom kręgosłupa, ale również wtedy kiedy borykamy się z bólami i chorobami. Można określić ją więc jako sprzęt rehabilitacyjny, który warto zakupić do swego mieszkania. Odciąży on kręgosłup, zapewni nam komfortowy sen, zaś połączony z ćwiczeniami zapobiegnie chorobom i wspomoże leczenie wad kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Top