You are here
Home > Zdrowie > Jakość snu a zdrowie

Jakość snu a zdrowie

poduszki do spania na boku

Jakość naszego snu ma bardzo znaczenie w kontekście naszego samopoczucia na co dzień jak również w kontekście różnych aspektów naszego zdrowia. Mówiąc o jakości snu, należy zadbać o to, aby kłaść się na odpowiedniej poduszce. Jest to bardzo powszechnie popełniany błąd, iż wielu ludzi nie przykłada większej wagi do owego aspektu. Tymczasem stopień twardości oraz kształt poduszki, stopień twardości materaca to jeden z najważniejszych elementów. W sposób szczególny będziemy chcieli przyjrzeć się takiemu aspektowi, jakim jest jakość poduszek, na których się kładziemy. Na rynku mamy obecnych wiele produktów, mających na celu poprawić jakość naszego snu. Jednym z czołowych podmiotów, które oferują poduszki do spania na boku jest firma Sissel.

Pozycja ciała w czasie snu

Pozycja spania na boku jest najczęściej spotykaną, preferowaną i tym samym wielu ludziom polecana jest właśnie taka poduszka, która jest przeznaczona dla osób w ten sposób śpiących. W ofercie mamy wiele różnych modeli. Na pewno najistotniejszym aspektem jest tutaj kształt danej poduszki. Marka poduszek Sissel posiada specjalną krawędź, dzięki której przestrzeń pomiędzy szyją, a ramieniem jest odpowiednio wypełniona. Wielkość poduszek jest oczywiście zróżnicowana, ponieważ nie jest to bez znaczenia, jak dużą poduszkę używamy podczas snu. Jeśli niewłaściwie dobierzemy ową wielkość, to nawet najlepsza marka poduszek, odpowiednia twardość nie zapewni nam komfortu oraz nie ochroni przed niewłaściwymi naprężeniami powstającymi w kręgosłupie. Spośród wielu modeli poduszek firmy Sissel, najbardziej popularne są Classic oraz Soft.

Należy je dobierać uwzględniając wielkość swojego ciała. Osoby o średniej wielkości barkach lub też małych barkach powinny zdecydować się na mniejszy model, a jeśli ktoś odznacza się dużymi barkami, to zdecydowanie powinien postawić na większy rozmiar poduszki do spania. Istnieją również poduszki Sissel, które mają możliwość pewnej regulacji rozmiaru. Są to modele o nazwie Plus, Soft Plus oraz Deluxe.

Poduszki dla dzieci

 Poza wymienionymi, firma Sissel wypuściła na rynek również specjalny model poduszek do spania na boku przeznaczonych dla dzieci. Tenże model przyjął nazwę Bambini. Przed zakupem danego produktu dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie medycznym, w którym uzyskamy poradę na temat właściwego doboru poduszki do spania na boku. Mimo tego, że cena poduszek nie jest zbyt niska, to jednakże w praktyce przekłada się to na bardzo wysoką jakość, na możliwość uzyskania wysokiej jakości snu. Poza tym oczywiście te poduszki do spania na boku zapewniają nam uniknięcie kłopotów związanych z bólami pleców. W odniesieniu do tych produktów należy mówić również o stosownych certyfikatów, które są gwarancją skuteczności działania, a poza tym również są one gwarancją tego, że poduszka będzie w pełni bezpieczna w eksploatacji. To element, wobec którego na pewno nie można przejść w sposób obojętny. Właściwa poduszka to gwarancja tego, że każdego ranka budzić się będziemy wypoczęci, gotowi do podjęcia działania.

Dodaj komentarz

Top