You are here
Home > Zdrowie > Poduszki na ciążową okazję

Poduszki na ciążową okazję

poduszki dla kobiet w ciąży

Poduszki do spania powinny w głównej mierze być wygodne. To podstawowy aspekt, który powinna ona spełniać. W sklepach mamy do czynienia ze sporego kalibru ofertą poduszek, aczkolwiek nie każda z nich spełnia wymagania użytkowników. Jeśli ktoś chce zadbać o kondycję swojego kręgosłupa w trakcie snu, to powinien postawić na specjalistyczne poduszki medyczne.

Poduszki dla kobiet w ciąży

Kategorii poduszek medycznych jest wiele. Jedną z nich są poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży. Wiadomo jest, że w tym czasie mamy do czynienia z dosyć sporym obciążeniem organizmu. Możliwość wygodnego, właściwego wyspania się nieraz graniczy z cudem. Jeśli jednak dana kobieta będzie stosować specjalistyaczną poduszkę dedykowaną właśnie jej, to o bólach pleców może zapomnieć. Jest to rozwiązanie, które jest bardzo praktyczne. Poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży mogą mieć bardzo różne kształty. Preferencje kobiet w tym względzie są mocno zróżnicowane i tym samym rynek stara się spełnić określone oczekiwania. Do najbardziej popularnych kształtów poduszek dla kobiet w ciąży należy zaliczyć:

– poduszki w kształcie litery C

– poduszki w kształcie litery L

– wałek

– poduszka w kształcie cyfry 9

Produkt ten może być stosowany nie tylko w trakcie ciąży, ale bardzo dobrze się sprawdza również w okresie karmienia piersią.

Poduszka typu 9

Poduszka dla kobiet w ciąży nazywana dziewiątką to jedna z tych bardziej popularnych. Nie można nie wskazać tutaj na jej wyjątkową miękkość przy jednoczesnej wysokiej funkcjonalności. Ów kształt przypominający cyfrę 9 pozwala na uzyskanie odpowiedniego podparcia na całej linii ciała, w każdym jego punkcie. Istotnym elementem jest to, że poduszka ta posiada dwie strefy twardości. Są one oddzielone od siebie poprzeczną przegrodą. Czemu służą owe strefy?

Pierwsza strefa służy temu, aby odciążyć nogi, aby zapewnić lepsze krążenie krwi,

Druga strefa twardości jest tak naprawdę strefą miękką. Służy ona do tego, aby móc uzyskać maksymalny komfort snu oraz odpoczynku. Jest ona przeznaczona pod głowę, brzuch oraz pod plecy.

Istotne fakty

Poduszki dla kobiet w ciąży nie mogą być wykonywane z jakiegokolwiek materiału. Tutaj zastosowano specjalistyczny materiał zarówno w odniesieniu do poszewki jak i w odniesieniu do wypełnienia. W zależności od producenta, od rodzaju poduszki, mamy zastosowaną bawełnę lub też poliester. Wypełnienie zazwyczaj jest wykonywane  materiału antyalergicznego, miękkiego, dzięki któremu wygoda snu nie podlega żadnym wątpliwościom.

Materiał ten jest odporny na odkształcenia, odporny jest na mechacenie się, a tym samym mamy zapewnioną wysoką trwałość owych poduszek. Można je oczywiście bez większych obaw prać. Poduszki ciążowe do spania są produktem, który posiada bardzo wiele pozytywnych opinii. Dzięki nim można mówić o wysokim komforcie snu w trakcie ciąży. Oczywiście odznaczają się one stosownymi atestami, certyfikatami, dzięki którym można wskazywać nie tylko na wysoką jakość, ale także na pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Dodaj komentarz

Top