You are here
Home > Sprzęt > Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Zdrowy sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w ciąg dnia. Jeśli źle śpimy nie tylko budzimy się mniej wypoczęci, ale i częściej chorujemy. Aktualnie do gabinetów lekarskich z objawami przesilenia organizmu trafia coraz więcej pacjentów w młodym wieku. Ma na to wpływ stres, siedzący tryb życia, nienormowany czas pracy, czy zła dieta.

Na rynku wiec pojawiły się w odpowiedzi poduszki ortopedyczne do spania. Wśród odbiorców cieszą się zaufaniem nie tylko jako element rehabilitacji, ale i profilaktyka. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne do spania – jak działają?

Brak bólu w okolicach pleców, szyi i karku – to ich głownie założenie. A wszystko to dzięki zachowaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej, neutralnej pozycji. By poduszka ortopedyczna pomagała musi być odpowiednio dobrana – w przeciwnym razie zamiast pomagać, będzie szkodzić. Wzrost, waga, czy szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej – to parametry, które należy wziąć pod uwagę przed kupnem poduszki. Kolejna, istotna informacja, to pozycja w której śpisz.

Wśród poduszek wyróżniamy takie rodzaje jak: poduszka w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach), oraz poduszkę w kształcie wałka (dla śpiących na boku)

Niedobór snu – jakie skutki?

Bóle głowy, zaniżona koncentracja, czy pamięć. To zazwyczaj początkowe objawy. Im dłużej nie śpimy, tym bardziej stajemy się zdenerwowani i rozkojarzeni. Cierpi również nasz wzrok. Ponadto zaniża się odporność na infekcje. Codzienne czynności zaczynamy wykonywać dużo wolniej. Mogą wystąpić również zaburzenia mowy. Jeszcze inne, często spotykane objawy to przyrost masy ciała, czy nadprodukcja moczu.

Niedobór snu sprzyja też powstawaniu wielu chorób takich jak depresja. Warto zwrócić na nią uwagę, gdyż podstawowym objawem tej choroby jest właśnie bezsenność. Kolejnymi, groźnymi skutkami niedoboru snu mogą być problemy z nadciśnieniem, czy chorobami serca.

Dodaj komentarz

Top