You are here
Home > Zdrowie > Migrena a jakość snu

Migrena a jakość snu

poduszki medyczne a migrena

Na migrenę cierpią przede wszystkim kobiety. Jednakże może ona być obecna w życiu każdego człowieka. Głównym objawem jest ból głowy – silny, ciągły, który uprzykrza nam życie i sprawia, że nie możemy poprawnie funkcjonować i wykonywać codziennej pracy. Migrena utrudnia nam także wypoczynek, co sprawia, że poziom naszego samopoczucia ciągle spada. Jak zwalczać migrenę, a także w jaki sposób jej zapobiegać?

Główne przyczyny migreny

Dlaczego borykamy się z migreną? Trudno znaleźć na to pytanie jednoznaczną odpowiedz. Przyczyn może być bardzo wiele. Mówić możemy o uwarunkowaniach genetycznych, szeregu chorobach, które wywołują ból głowy, a także problemy z zaburzeniami wzroku. Obecnie migrena pojawić się może także wówczas, gdy wiele godzin spędzamy przez komputerem. Migrena związana być może również z niewystarczającym nocnym wypoczynkiem. Kiedy mało śpimy, bądź nasz sen nie jest komfortowy, wówczas mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Niestety problem migreny nie dotyka tylko osób starszych. Współcześnie pojawia się wśród coraz młodszych osób, a nawet dzieci. W jaki sposób sobie z nią radzić?

W jaki sposób leczyć migrenę?

Jednym z głównych powodów występowania migreny jest zła jakość naszego codziennego snu. Warto zadbać o nasze miejsce do spania wybierając poduszkę ortopedyczną. Poduszki medyczne cechują się specjalistyczną budową, zdrowym materiałem je wypełniającym a dzięki temu sprawiają, że nasz kręgosłup przyjmuje odpowiednią pozycję w czasie snu. Co więcej odciążony zostaje odcinek szyjny, zaś nasze mięśni ulegają rozluźnieniu. Więcej na temat poduszek ortopedycznych i ich właściwego wyboru przeczytasz na http://thed.pl/zdrowy-sen/czym-sa-poduszki-ortopedyczne/.

Leczenie migreny jest zadaniem trudnym, ponieważ samej dolegliwości wyleczyć nie potrafimy. Skupić się możemy jedynie na jej objawach. Leczenie na ogół opiera się więc na środkach farmakologicznych. Często przyczyną migreny są problemy ze wzrokiem co sprawia, że wskazana jest wizyta u okulisty. Jeśli chcemy zapobiegać migrenowym bólom głowy, warto ograniczyć czas spędzany przy komputerze lub telewizji. Warto przynajmniej raz dziennie, na kilka minut udać się na spacer. Tlen regeneruje nasz organizm i zapobiega bólom.

Objawy migreny

Migrena to silny ból głowy. Może trwać nawet kilkadziesiąt godzin, co sprawia, że utrudnione jest nasze prawidłowego funkcjonowanie. W migrenie wyróżnia się także zaburzenia widzenia, pocenie się, zaczerwienienie skóry, wymioty, nudności, a także łzawienie oczu. Ból głowy jest pulsujący a czasem może wystąpić częściowy paraliż kończyn.

Dodaj komentarz

Top