You are here
Home > Zdrowie > Nadmierne pocenie w upalne dni

Nadmierne pocenie w upalne dni

pocenie się

Kiedy słońce nam doskwiera i żar leje się z nieba, wiele osób ma problem z nadmiernym poceniem się. Co zrobić aby zawsze w takiej sytuacji czuć się komfortowo i świeżo? Mamy naturalne sposoby na nadmierne pocenie się w czasie upału.

Co zrobić aby uniknąć pocenia?

Jeżeli nadmiernie pocisz się a to dokucza Ci zwłaszcza w okresie lata powinieneś każdego dnia brać zimny prysznic, a dodatkowo wypijać kubek letniej miętowej herbaty. Problem nadmiernego pocenia się dotyczy wielu osób, jednakże jest to proces naturalny, który regulujący ciepłotę ciała. Pot jest dobra pożywką dla bakterii, a tym samym pozostawia wilgotną skórę i uczucie ogólnego dyskomfortu.

Preparaty chłodzące na najbardziej gorące dni

Obecnie nie ma żadnego problemu z dostępem do wielu preparatów chłodzących, które to w swoim składzie zawierają mentol czy też olejek z mięty pieprzowej albo wyciąg z eukaliptusa. Preparaty te po nałożeniu na skórę zapewniają nam przez pewien czas przyjemny chłód. Kosmetyki te również działają kojąco na zmysł węchu ponieważ zawierają olejki owocowe bądź też roślinne. Znakomicie zwalczają one zapach potu, a także hamują one jego wydzielanie.

Świetnym sposobem jest także używanie naturalnego antyperspirantu. Ogranicza on rozwój bakterii na skórze, a tym samym sprawia, że czujemy się po prostu wyjątkowo orzeźwieni. Warto wybrać ten, który stworzony jest z samych naturalnych substancji. Nie tylko zapewni nam komfortowe samopoczucie, ale również będzie bezpieczny dla naszego organizmu.

 

2 thoughts on “Nadmierne pocenie w upalne dni

  1. Myślałem, że nie ma nadziei … Byłem jednym z najbardziej pocących się pod pachami od liceum, codziennie nosiłem ze sobą 2 dodatkowe koszule, bo pod koniec pierwszych zajęć moja koszula którą miałem an sobie była już przemoczona ( nietylko w okresie letnim). Niektórzy mówią że jak się pocą więcej niż zwykle, zwykły antyperspirant lub im wystarczy. Koniec końcu nie dałem się pokonać nadpotliwości. Bylem tym poceniem załamany ale jak posiadam electro antiperspirant, teraz mógłbym się smiać z tych co mi dokuczali a sami są teraz spoceni jak szczury 🙂

Dodaj komentarz

Top