You are here
Home > Zdrowie > Obniżanie ciśnienia krwi bez leków

Obniżanie ciśnienia krwi bez leków

wysokie ciśnienie krwi

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z tych zjawisk chorobowych, które w dobie współczesnej w bardzo dużym stopniu dotykają człowieka. Warto nadmienić, że owo nadciśnienie tętnicze czy też po prostu podwyższone ciśnienie krwi człowieka jest zjawiskiem dotykającym coraz młodsze osoby. To oczywiście może niepokoić, ale równocześnie też powinno to skłonić człowieka do tego, aby po prostu prześledził swój tryb życia codziennego.

Wysokie ciśnienie krwi a choroby

Zbyt wysokie ciśnienie krwi może wynikać z bardzo różnych przyczyn, z bardzo różnorodnych powodów. Na pewno wskażemy tutaj na niewłaściwą dietę stosowaną przez człowieka, na pewno też należy wskazać na nieodpowiedni tryb życia, pośpiech, a nadto stres. Ciśnienie krwi zwiększa swoje wartości także na skutek upływu lat, wraz z wiekiem. W tej sytuacji najczęściej podejmowanym działaniem jest wizyta lekarska oraz przyjmowanie leków powodujących obniżenie ciśnienia krwi. Jednakże nie zawsze takie działanie będzie konieczne i tym samym nie w każdej sytuacji czymś niezbędnym będzie sięgnięcie po typowe leki na obniżenie ciśnienia krwi.

Jak obniżyć ciśnienie krwi?

Okazuje się bowiem, iż istnieje dosyć sporo, a przynajmniej kilka metod na to, jak obniżyć ciśnienie krwi bez stosowania leków. O jakie metody zatem chodzi w tym miejscu? Na pewno jednym ze sposobów na to jest dokonanie pewnych zmian w codziennym trybie życia, a przede wszystkim w sposobie codziennego odżywiania się. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że podwyższona wartość ciśnienia skurczowego lub rozkurczowego może bezpośrednio wynikać z braku pewnych witamin oraz minerałów. Umieszczenie w codziennej diecie odpowiednich składników bogatych w określone witaminy i mikroelementy na pewno może pozwolić na unormowanie poziomu ciśnienia krwi. Tak więc warto jest na co dzień zwiększyć ilość spożywanych cytrusów, warto postawić na żurawinę, na czarną porzeczkę, aronię. Na pewno również warto jest zadbać o większą ekspozycję skóry na promienie słoneczne.

Witamina D i jej rola

Podwyższone ciśnienie krwi wynikać może bowiem także ze zmniejszonej ilości witaminy D zawartej w organizmie człowieka, a słońce jest podstawowym czynnikiem powodującym zwiększenie syntezy witaminy D. Warto jest unikać palenia papierosów, a jeśli ktoś jest nałogowym palaczem, to warto pomyśleć nad pewnymi sposobami pozbycia się tego nałogu. Dzięki temu będzie można bez użycia leków obniżyć ciśnienie swojej krwi. Jeśli chodzi o alkohol, to ten również może powodować podwyższenie wartości ciśnienia krwi. Niemniej jednak jeśli są to niewielkie ilości alkoholu, w tym głównie czerwonego wina, to wówczas nie ma mowy o niekorzystnym wpływie na ciśnienie krwi, a wręcz przeciwnie. Zwiększona dawka alkoholu wypijanego codziennie lub bardzo często jest powodem do tego, aby nadciśnienie było w organizmie utrwalane. Ktoś mógłby jeszcze wskazać na kawę, ale jeśli dana osoba nie wypija w ciągu dnia więcej jak trzy filiżanki owego napoju, to wówczas badania naukowe wskazują, że ów nawyk nie ma wpływu na wystąpienie nadciśnienia tętniczego. Tym samym domowymi sposobami jak najbardziej można obniżyć poziom ciśnienia krwi.

Dodaj komentarz

Top