You are here
Home > Sport > Pływanie na basenie a zdrowie

Pływanie na basenie a zdrowie

pływanie

Pływanie jest formą aktywności fizycznej, która związana jest z niewielką ilością realnych zagrożeń oraz z bardzo dużą ilością korzyści. Przede wszystkim należy wskazać na pozytywny wpływ pływania na funkcjonowanie ludzkiego kręgosłupa. W tym względzie należy w głównej mierze wskazać na pływanie na plecach. Wówczas można mówić o maksymalnym odciążeniu kręgosłupa i o braku wszelkich nacisków na ów organ. Poza tym również trzeba zauważyć, że pływanie zwiększa wytrzymałość, relaksuje, pozwala także na zwiększenie ludziej odporności.

Aerobik wodny

Szczególną formą pływania, a raczej aktywności fizycznej w basenie jest aerobik wodny. Owa forma pozwala nie tylko się odprężyć, ale w głównej mierze jest ona stosowana po to, aby wspomóc procesy odchudzania się. Zajęcia z wodnego aerobiku są bardzo popularne i mamy z nimi do czynienia coraz częściej. Tym samym ich dostępność jest coraz większa. Pływanie wpływa korzystnie także z innego względu. Chodzi mianowicie o to, że jest to aktywność w bardzo niewielkim stopniu wpływająca na możliwość odniesienia kontuzji. Można oczywiście wskazać na takie zagrożenie jak możliwość wystąpienia zwichnięcia barku, ale jest to tak naprawdę bardzo nikłe ryzyko, z którym mamy do czynienia bardzo rzadko.

Pływanie to sport, na który warto poświęcić swój czas, który tak naprawdę wymaga naszej chęci. Nie generuje on zbyt dużych nakładów finansowych, co również bezwzględnie należy zaliczyć do jego bardzo istotnych zalet. Czy to latem, czy też zimą, warto jest postawić na pływanie.

Dodaj komentarz

Top