You are here
Home > Regeneracja > Poduszka ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna do spania

Sen, wszyscy wiemy jak jest oczywisty do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia, powiedziano już o nim tak wiele, mimo to nadal niewielu z nas wie jak o niego zadbać. A zdrowy sen, to przecież podstawa dla zdrowego kręgosłupa, gdzie w tym przypadku istotne jest, aby nie bagatelizować początkowo niepozornych objawów takich jak bóle, czy uczucie sztywności w okolicach kręgosłupa. Mogą być one zarówno przejściowe, jak i początkiem trudniejszych do wyleczenia dolegliwości. Ważne więc, by im zapobiegać, w tym celu więc powstała poduszka ortopedyczna do spania.

Obudzisz się bez bólu

Poduszka ortopedyczna do spania powoduje przede wszystkim, że rano budzimy się bez uczucia bóli i sztywności kręgosłupa, oraz mięśni. Dzięki niej również zachowujemy naturalną krzywiznę kręgosłupa niezależnie od pozycji w której zasypiamy. W przypadku poduszek ortopedycznych do spania niezwykle istotna jest pianka, która pozwala na zachowanie naturalnego kształtu poduszki nawet pod wpływem nacisku. Jeśli chodzi o pianki, to głównie wyróżniamy jej dwa rodzaje.

Pianka poliurentanowa, to rodzaj pianki polecany osobom, które decydują się na zakup poduszki ortopedycznej w celach profilaktycznych. Nie wymaga ona bowiem dopasowania o kształtu szyi, a ponadto zapewnia doskonałą wentylacje. Pianka termoplastyczna jest z kolei polecana osobom z dolegliwościami kręgosłupa, w tym odczuwającym bóle w okolicach szyi i karku. Tego typu pianki reagują na temperaturę ciała. Najważniejsze jednak, że zapewnia pełne podparcie głowy gwarantując równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę.

Rodzaje poduszek

Sam rodzaj poduszek ortopedycznych do spania dobierany jest przede wszystkim na podstawie pozycji w której śpisz. W tym wypadku wyróżniamy głównie trzy rodzaje. Poduszkę w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), poduszkę w kształcie wałka (dla śpiących na boku), oraz poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach).

Sen, a pozycja w której śpisz

Doskonale wiemy, że lubimy jak śnią nam się dobre rzeczy, wtedy komfort nocnego wypoczynku staje się jeszcze większy. Co ciekawe jednak w przypadku „akcji” naszego snu ogromną rolę odgrywa pozycja w której śpisz. W związku z tym jeśli zasypiasz na boku lewym, to prawdopodobnie masz sny o sytuacjach zagrażających Twojemu bezpieczeństwu, z kolei śpiąc na boku prawym zazwyczaj możesz śnić o rzeczach przyjemnych takich jak spacerowanie, czy pływanie. Najbardziej realistyczne sny mają osoby śpiące na plecach. Z kolei śpiący na brzuchu muszą liczyć się z nierealnymi snami jak na przykład spotkanie z UFO.

źródło: http://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

Dodaj komentarz

Top