You are here
Home > Regeneracja > Poduszka zwykła czy profilowana?

Poduszka zwykła czy profilowana?

poduszka medyczna

Zastanawiasz się, jaką poduszkę wybrać? Czy zdecydować się na tradycyjną, wypełnioną pierzem, czy też na ortopedyczną stworzoną ze specjalistycznych materiałów? Wybór musi być doskonały, ponieważ dzięki niemu zadbasz o swój kręgosłup i zapobiegniesz bólom i chorobom.

Dominacja poduszek tradycyjnych

Wiele lat w polskich domach królowały poduszki tradycyjne. Najczęściej były one wypełnione pierzem, a rzadziej owczą wełną. Charakterystyczną cechą dla poduszek tego typu był fakt, że wyróżniały się naprawdę dużą miękkością. Niestety cechowała je także wysoka alergiczność, zwłaszcza wśród dzieci.

Poduszka tradycyjna, pomimo, że przez wiele lat odgrywała swoją rolę w naszym życiu niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem. Poduszka tradycyjna nie jest odpowiednia do właściwego ułożenia naszego kręgosłupa w czasie snu i wypoczynku. Długotrwale jej używanie prowadzi do powstawania bólu barków, szyi a także powoduje skurcze mięśni około kręgosłupowych. Dzieje się tak, dlatego, że poduszki tradycyjne wykonane z pierzy nie dopasowują się do krzywizn szyi, głowy oraz całego kręgosłupa i w czasie snu wymuszają niewłaściwą pozycję naszego ciała. Dodatkowo w tego typu poduszkach gromadzą się bakterie i roztocza, co jest znacznym problemem dla osób z alergią.

Alternatywa dla tradycyjnych poduszek

Idealną alternatywą dla tradycyjnych, dotąd używanych poduszek są poduszki medyczne, profilowane, często memory, o których możemy poczytać TUTAJ.

Kształt poduszek ortopedycznych jest doskonale dopasowany do kształtu i krzywizn, które powstają w czasie snu. Dodatkowo są one wysoce elastyczne, nie odkształcają się a także stworzone są z antyalergizującego materiału. Dzięki zastosowaniu tych poduszek mamy szansę na osiągnięcie w czasie snu idealnej, naturalnej krzywizny dla kręgosłupa. Dzięki temu nie jest on niewłaściwie ułożony, a co za tym idzie doskonale wypoczywamy i regeneruje się całe nasze ciało.

Poduszki z pianki memory mają szereg zalet i walorów, co powoduje, że powinien ich używać każdy z nas. Stosowane mogą być już wśród dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Pianka dostosowuje się do naszego ciała, zapobiega chorobom i schorzeniom a przede wszystkim troszczy się o nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Top