You are here
Home > Regeneracja > Rehabilitacja krążeniowa

Rehabilitacja krążeniowa

rehabilitacja krążeniowa

Rehabilitacja krążeniowa jest pojęciem dosyć ogólnym, które możemy przypisać działaniom mającym na celu ogólną poprawę stanu zdrowia pacjenta i poprawę funkcjonowania układu krążenia. Mówiąc o tego typu rehabilitacji, będziemy wskazywać na osoby, które miały do czynienia z zawałem serca, przebyły operację przeszczepu bypassów, borykają się z chorobą niedokrwienną serca czy też z nadciśnieniem tętniczym.

Układ krążenia

W rehabilitacji osób borykających się z chorobami układu krążenia znaczenie ma kilka elementów. Mowa jest o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, mowa jest o właściwej diecie, o leczeniu farmakologicznym jak również o psychoterapii. Schemat prowadzonej rehabilitacji nie może być taki sam, nie może być powielany, ponieważ każdy pacjent jest odosobnionym przypadkiem. Rehabilitacja powinna odbywać się pod okiem wielu różnych specjalistów. W skład zespołu, który ustala program rehabilitacji wchodzą lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog oraz dietetyk. W chorobach związanych z układem krążenia rehabilitacja jest elementem niezbędnym, jest elementem kluczowym, bez którego ryzyko pogłębienia się choroby znacząco rośnie.

W dobie współczesnej możemy mówić o coraz większej ilości zachorowań związanych z układem krążenia, mamy do czynienia z coraz większą ilością zawałów serca, a tym samym odpowiednia rehabilitacja nabiera szczególnego znaczenia. Przede wszystkim jednak powinniśmy zadbać o to, aby nie mieć do czynienia z chorobami serca, aby zadbać o swoje serce i swój układ krążenia.

Dodaj komentarz

Top