You are here
Home > Dieta > Pułapki dietetyczne

Pułapki dietetyczne

produkty light

W dobie dzisiejszego wieku żyjemy szybko. Popularyzowany jest także zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie oraz różnoraka aktywność fizyczna. Dzięki temu wszystkiemu możemy niejednokrotnie być oszukani i to nawet nie wiedząc. Warto zatem się uchronić przed tym i zadbać, aby nasze pieniądze oraz wysiłki nie poszły na darmo. Przede wszystkim powinniśmy czytać składy produktów, gdyż to może nam bardzo dużo powiedzieć.

Produkty typu fit

Powinniśmy to robić przez wzgląd na to, iż nie zawsze produkty z oznaczeniami „zdrowa żywność” czy „fit” w rzeczywistości takie są. Bardzo często również pisze, że dany produkt ma mniej tłuszczu czy cukru. W tym wypadku często coś jest kosztem czegoś innego, np. produkt może mieć mniej tłuszczu, ale więcej cukru. Dodatkowo popularne produkty również nie zawsze są zdrowe, choćby wafle ryżowe. Jest to produkt wysoce przetworzony, który nie zawiera żadnych zdrowych dla naszego organizmu właściwości. Nie powinniśmy również wierzyć we wszystko co czytamy czy słyszymy. Nie podążajmy również za modą. Nie zawsze to, co wydaje się być dobre oraz zdrowe takie jest, chociażby ciemne pieczywo.

Może ono również mieć swoją ciemną stronę. Stąd też wartościowe jest zwracanie uwagi na to, co znajduje się w ich składzie. Skoro o pieczywie mowa, warto również zwrócić szczególną uwagę na te „lekkie” czy „chrupkie”, które ma pozornie stwarzać iluzję fit zdrowego zamiennika. Często jest to również produkt wysoce przetworzony, nie przynoszący żadnych zdrowych właściwości dla naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Top