You are here
Home > Zdrowie > Pościel dla dobrego snu

Pościel dla dobrego snu

Coraz rzadziej i coraz trudniej nam zachować wysoką jakość snu. Tymczasem wystarczy wprowadzić kilka prostych nawyków, by spać lepiej. Ważne również by w pomieszczeniu w którym śpisz nie zabrakło świeżego powietrza. Ponadto pościel powinna być z wysokiej jakości materiałów. A czy zastanawiałeś się kiedyś jakie materiały są najlepsze na dobry sen?

Jaka powinna być dobra pościel?

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że nie każdy materiał pozwoli Ci spokojnie zasnąć. W zimie pościel powinna nas dobrze ogrzać (a nie przepacać). Latem z kolei dobrze, gdy nieco nas chłodzi w upalne noce. Dobrej jakości pościel nie wywołuje zmian skórnych i jest bezpieczna dla alergików.

Zadbaj o wygodne poduszki

Zanim o materiałach warto wspomnieć, że nie tylko pościel gwarantuje zdrowy i głęboki sen. W tym wypadku warto również sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. Z wyglądu niewiele różniące się od tradycyjnych poduszek, dzięki swoim właściwościom zadbają  o zdrowie Twojego kręgosłupa o czym więcej można przeczytać tutaj. Poduszki ortopedyczne do spania są łatwe w utrzymaniu (czyszczeniu), wygodne i estetyczne, dzięki czemu dobrze się prezentują.

Materiały pościeli, które warto mieć

Jedwab – miły w dotyku, chłodzący, krótko mówiąc – idealny na upały. W przeciwieństwie np. do materiałów lnianych jedwab nie gniecie się. Ten materiał pozwoli Ci nie tylko dobrze zasnąć, ale i się uspokoić.

Kora – łatwa w utrzymaniu. Nie gniecie się, a grubość materiału powoduje, że można korzystać z niej cały rok (z wyjątkiem wielkich mrozów).

Dżersej – kolejny typ materiały, który dzięki swojej grubości może być używany cały rok.

Perkal – choć również można z niego korzystać cały rok to szczególnie zalecany jest w cieplejsze dni. Materiał bardzo miły w dotyku..

Bawełna – najlepiej egipska odmiana produkowana także w Sudanie, czy USA. Gruba warstwa materiału powoduje, że doskonale nadaje się na zimowe noce.

 

Dodaj komentarz

Top