You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja w zwyrodnieniu stawów kolanowych

Rehabilitacja w zwyrodnieniu stawów kolanowych

stawy kolanowe

Zwyrodnienie stawów kolanowych, czyli inaczej mówiąc gonartroza, to choroba, która jest dosyć bolesna. Aby móc mówić o ograniczeniu jej rozwoju, o skutecznym leczeniu, nie można nie wspomnieć także o odpowiedniej rehabilitacji. To kluczowy element, dzięki któremu można pozbyć się dolegliwości i spowodować, że stawy kolanowe będą działały odpowiednio. Jak zatem powinna wyglądać rehabilitacja w tym schorzeniu? Na pewno istotne jest to, aby rehabilitacja była prowadzona przez wykwalifikowaną osobę, przez profesjonalnego fizjoterapeutę.

Metody rehabilitacji

Owa rehabilitacja sprowadza się do wykorzystania jednej z kilku różnych metod. Mowa jest o leczeniu ciepłem, o krioterapii, o ultradźwiękach oraz o magnetoterapii. Bardzo ważne jest nie tylko regularne poddawanie się zabiegom rehabilitacyjnym, ale jednocześnie też pacjent w swoim domu powinien dodatkowo ćwiczyć. Przydatne mogą być zajęcia typu stretching lub też udział w zajęciach pilates. Pewną nowością w rehabilitacji gonartrozy jest wykorzystanie metody zwanej kinesiologytapingiem. W tejże metodzie nakleja się specjalne taśmy, dzięki którym można uzyskać prawidłowe kształtowanie się powięzi. Jest to jednakże tylko i wyłącznie pewne wspomaganie, które może eliminować dolegliwości bólowe, ale nie spowoduje trwałej poprawy stanu kolan oraz nie zahamuje rozwoju owej choroby.

Tym samym potrzebne jest stosowanie wielu innych metod rehabilitacji w zwyrodnieniu stawów kolanowych. Rehabilitacja jest czymś istotnym, ponieważ bez tych działań choroba może bardzo szybko postępować.

Dodaj komentarz

Top