You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja po pobycie w szpitalu

Rehabilitacja po pobycie w szpitalu

rehabilitacja

Każdy zabieg operacyjny jest bardzo dużym obciążeniem każdego organizmu. Mówiąc o rehabilitacji po leczeniu szpitalnym, po operacji nie może być sprowadzana tylko i wyłącznie do okresu kilku dni przebywania na oddziele szpitalnym. Ten proces musi trwać znacznie dłużej. Pojęcie tejże rehabilitacji sprowadza się do wykonywania różnych ćwiczeń usprawniających. Są to ćwiczenia wpływające na jakość krążenia obwodowego, rozluźniające oraz ćwiczenia wzmacniające oddech.

Jak wrócić do zdrowia?

Długotrwałe przebywanie w łóżku powoduje bowiem ogólne osłabienie ludzkiego organizmu, osłabienie funkcjonowania mięśni. Ponadto mamy do czynienia ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób układu oddechowego jak również powikłań zakrzepowych. Właściwa rehabilitacja po operacji chirurgicznej ma na celu poprawę wentylacji organizmu, poprawę krążenia oraz zapobieganie chorobom układu oddechowego. Powinna być ona wykonywana przez osoby, które posiadają w tejże materii stosowne doświadczenie oraz wiedzę. Można taką rehabilitację prowadzić w samym szpitalu, można w różnego rodzaju ośrodkach, ale jednocześnie też można ją prowadzić we własnym domu.

Ważne jest to, aby ją podjąć, aby tej kwestii po prostu nie zaniedbać. W przeciwnym razie musimy się liczyć z groźnymi dla zdrowia, a nawet dla życia powikłaniami. Rehabilitacja jest bardzo ważna niezależnie od tego, jaki charakter miała dana operacja. Każdy bowiem tego typu zabieg operacyjny jest związany z bardzo dużym obciążeniem dla ludzkiego organizmu, ze znacznym jego osłabieniem.

Dodaj komentarz

Top