You are here
Home > Zdrowie > Rehabilitacja a flora jelitowa

Rehabilitacja a flora jelitowa

flora jelitowa

Pojęcie rehabilitacji kojarzy się nam zasadniczo z jakimiś ćwiczeniami po przebytym urazie, po operacji chirurgicznej. Kojarzy się nam ona z osobą rehabilitanta. Zasadniczo w takim znaczeniu to pojęcie jest najczęściej używane, aczkolwiek nie tylko. W tym miejscu spróbujemy znaleźć jego inne znaczenie, a raczej uświadomić konieczność rehabilitacji po innego rodzaju chorobach. Grypa to choroba, którą często wiążemy z przeziębieniem i często też lekceważymy.

Rehabilitacja a zdrowie

Tymczasem nie tylko jest ona groźna dla zdrowia, życia, może powodować różne powikłania, ale równocześnie też można mówić o pewnej rehabilitacji, która jest w tym przypadku grypy. Tutaj nie chodzi o wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych, o korzystanie z usług rehabilitanta, ale chodzi o pewne konieczne działania, które znacznie wzmocnią organizm po przebytej chorobie. Przede należy wzmocnić florę jelitową, która jest zniszczona, osłabiona w wyniku przyjmowania antybiotyków. Z jednej strony chodzi tutaj o zastosowanie pewnych probiotyków, ale nie tylko. Bardzo ważna będzie odpowiednia dieta, w której na pewno nie liczy się ilość spożywanych pokarmów, ale raczej chodzi o jakość tego jedzenia.

Należy wskazać na konieczność dostarczenia do organizmu odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Jeśli ów element po przebytej grypie zostanie przez nas pominięty, nawrót choroby jest bardziej realny, a poza tym trudniej nam będzie odzyskać pełną sprawność, możemy czuć się przez dłuższy czas osłabieni. Tak naprawdę jednak nie będziemy się domyślać, gdzie tkwi przyczyna tego stanu.

Dodaj komentarz

Top